Bralette. Co to jest. Jakie są typy. Jak nosić. Dla kogo jest przeznaczony.

Inaczej zwane braletkami lub biustonoszami trójkątnymi to staniki miękkie, wygodne i raczej pozbawione wszelkiego rodzaju wspomagaczy.

Nazwa pochodzi z języka francuskiego, gdzie oznacza koronkowy top zbudowany z trójkątów.

Stanik typu bralette jest zbudowany z charakterystycznych trójkątów, nie posiada usztywnienia, nie ma formowanych termicznie miseczek ani innych wkładek.

Dzięki temu jest niezwykle wygodny i ceniony przez kobiety wymagające.

Zdobył popularność wraz z rozpowszechnieniem się trendów stawiających na naturalność i akceptację swojego ciała. Kobiety, które są w stanie całkowicie i bez zastrzeżeń zaakceptować to, w co natura je wyposażyła, będą się czuły doskonale w tego typu biustonoszu.

Jest modelem, w którym poczujesz się swobodnie po pracy, kiedy można pozwolić sobie na odrobinę fantazji i odetchnąć oraz wyzwolić się ze sztywnych ram innych staników.

Dla kogo model bralette?

Zalecany raczej dla posiadaczek mniejszego biustu i w takich rozmiarach tworzony. Panie hojniej wyposażone nie znajdą dla siebie braletki.

Zwykle posiada rozmiarówkę konfekcyjną, co oznacza, że nie poszukujemy rozmiaru jak przy każdym innym staniku po obwodzie i miseczce, ale tak, jak na przykład bluzkę w rozmiarze 34, 36, 38, 40 itd. W ten sposób oznacza swoje braletki marka Gorteks.

Inaczej do tego typu biustonoszy podchodzi Intimissimi i Etam, gdzie bralette można wybrać według standardów dotyczących każdego innego biustonosza.

Bralette, biustonosz trójkątny, jest zwykle w rozmiarach do 42 lub do rozmiaru miseczki D. Już z tego wynika, że raczej duże biusty nie mają tu czego szukać. Powód jest bardzo prosty. Braletka to delikatny biustonosz, który nie udźwignie ciężkiej i wymagającej wsparcia piersi.

Od kiedy braletki zaczęły być modne, producenci prześcigają się w tworzeniu u ciągle nowych wzorów. Dlatego oprócz klasycznej można również spotkać modele z miseczkami i usztywnieniami, ale one również są dedykowane dla mniejszych piersi.

Rodzaje staników typu bralette

Klasyczny model biustonosza bralette

Całkowicie pozbawiony usztywnień.

Uszyty z dwóch trójkątów zwykle z koronki lub siateczki.

Bardzo delikatny i wygodny.

Uzupełniany wieloma różnymi dodatkami, czasem zabudowany w przedniej części, przez co przypomina bardziej top niż stanik.

Klasyczna braletka może mieć też zabudowaną, bardzo dekoracyjną  część na plecach doskonale nadającą się do pokazania przy bluzkach z dużym dekoltem.

Stanik brallete z miseczką

Różni się od klasycznego tym, że posiada usztywnioną miseczkę.

Nie jest ona modelowana termicznie, lecz raczej wykonana z miękkich materiałów, ale już sam fakt jej istnienia pozwala na dopasowanie tego modelu do większych piersi.

Braletki z miseczkami spotkać można nawet do rozmiarów E.

Bralette push-up

Czyli trójkątny, ale z dodatkiem miseczki oraz wkładek podnoszących i powiększających biust. Dla pań, które chcą podkreślić swój atrybut kobiecości oraz dla tych, których piersi utraciły jędrność.

Jest to odejście od klasycznego trójkątnego stanika, ale nie specjalnie dalekie. Braletka z miseczką nie odbiega wyglądem od klasycznej.

Jedynie ma dodatkową funkcjonalność. Jest także uszyta z koronek lub siateczek, bardzo ozdobna i posiada piękne ramiączka. Również w tym modelu często występuje atrakcyjnie wykonany tył biustonosza.

Braletka z baskinką

Jest raczej wariacją niż dodatkowym rodzajem braletki, ale warto o nim wspomnieć ze względu na jego atrakcyjność.

Może przypominać półgorset, ponieważ posiada ozdobny, szerszy pas pod biustem.

Stanowi to dodatkowe oparcie dla piersi i oczywiście jest piękną ozdobą.

Jak nosić stanik bralette

Jest to model, który może przypominać koronkowy top, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby go pokazać. Jak dużo i w jakiej sytuacji – wiele zależy od gustu, wyobraźni i odwagi właścicielki. Z pewnością nie należy go pokazywać w pracy. Ale w każdej innej sytuacji, czemu nie. Jest do tego stworzony. Doskonale będzie się prezentował spod uchylonej marynarki lub sweterka, może wystawać z dużego dekoltu. Cudnie będzie się prezentował pod koszulą. Tu można również zastosować kolorystyczne kontrasty i przy białej koszuli zastosować czarny czy czerwony stanik.

Bralette o mocniej zabudowanym dekolcie przypominają raczej lekką bluzeczkę niż bieliznę. Dzięki temu mogą być samodzielnym elementem letniej stylizacji. Dla odważniejszych doskonale będzie wyglądał przy ołówkowej spódnicy. Braletka w kwiaty lub wzory może stać się świetnym uzupełnieniem przezroczystej lub półprzezroczystej koszuli.

Braletka z biżuteryjnymi wstawkami lub ramiączkami może zostać wykorzystana jako element wieczorowej stylizacji.

Prawie każdy model bralette jest stworzony do tego, by go pokazywać. Może nie każdy w całości, ale z pewnością w części. Może zalotnie „wymykać” się spod marynarki lub swetra w stylu oversize.

Podobnie jest z dekoltami. Im większy jest dekolt, tym bardziej można do niego dobrać ozdobny biustonosz typu bralette. Nadaje się do topów z cienkimi ramiączkami lub do bokserek, do dekoltu typu halter i do bluzek czy sukienek z odsłoniętymi plecami.

Możesz być zainteresowana