Brafitting – co to jest i czy warto korzystać

Brafitting

Brafitting, profesja która w ostatnich latach zdobywa coraz większe zainteresowanie, to nic innego jak precyzyjne dobranie biustonosza do indywidualnych potrzeb kobiety i jej sylwetki. Jest złożeniem dwóch angielskich wyrazów: bra (stanik) i fitting (dopasowanie).

Brafitterka to specjalistka pomagająca przy wyborze i zakupie biustonosza. Jest ekspertką od budowy i kształtów piersi oraz modeli, kroi i rodzajów staników, a przede wszystkim od tego, jak je dobrać do konkretnych wymagań swojej klientki.

Dlaczego brafitting zdobywa coraz większą popularność?

Jak się, okazuje prawie 80% Polek nosi źle dobrane biustonosze. Nie jesteśmy w tej kwestii specjalnie zacofane, światowe statystyki również nie wyglądają zbyt dobrze.

Na szczęście coraz więcej kobiet zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że niekoniecznie nosi odpowiedni stanik i próbuje coś z tym zrobić.

Brafitting jest coraz bardziej popularny, a brafitterki coraz bardziej zapracowane, ponieważ kobiety coraz częściej są świadome faktów, że dobrze dobrany biustonosz to:

  • odciążenie kręgosłupa,
  • podniesienie, zebranie i wymodelowanie piersi,
  • podkreślenie talii i poprawienie proporcji sylwetki,
  • komfort w czasie uprawianie sportu,
  • wygoda i dyskrecja podczas karmienia

Dzięki zastosowaniu się do rad specjalistki można pozbyć się niechcianych wałków pod pachami, „bułeczek” pod biustem i nad biustem czy rozstrzelenia piersi na boki. I to wcale nie są czary. To zwyczajne dobre dopasowanie biustonosza przez osobę, która się na tym zna. 

U wielu kobiet pokutuje przekonanie, że raz dobrany rozmiar i model jest na długi czas. Jeśli przytyję, to zwiększę obwód pod biustem o 5 cm i miseczkę o jedną literkę i będzie dobrze. Jest to ogromny błąd wypływający z niewiedzy o tym, jak zachowują się rozmiary biustonoszy (zobacz: Jak dobrać rozmiar stanika).

Podobnie jest z modelami i fasonami. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele ich jest i ile może zdziałać zamienienie jednego na drugi. Czasem niechciane fiszbiny mogą okazać się wcale nie takie złe i zupełnie wygodne, a sztywne miseczki przyjazne. Wystarczy odrobinę pokombinować z różnymi modelami i okazuje się, że stanik, na który nigdy nie zwróciłabyś uwagi, jest właśnie dla Ciebie.

Kiedy odwiedzić brafitterkę?

Na samym początku swojej przygody z biustonoszem. Czyli dobrze jest kiedy mama zachęci córkę do pierwszego zakupu z poradą specjalistki. Kolejne ważne momenty to:

  • zmiana w wymiarach ciała na przykład jeśli się schudnie lub przytyje, 
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • moment po zakończonej laktacji,
  • menopauza gdy ciało traci na jędrności, a piersi w znacznym stopniu ulegają działaniu grawitacji.

Gdzie spotkać brafitterkę?

Najlepiej udać się do salonu z bielizną w swoim mieście. Nie ma ich tak dużo, jakbyśmy sobie tego życzyły, ale każda zainteresowana kobieta nie powinna mieć z tym większych problemów. Takich miejsc zaczyna przybywać. 

Dobrze wiedzieć, że pomoc brafitterki jest bezpłatna, a oferta sklepu dużo szersza niż w innych miejscach. Przy pierwszej wizycie należy zarezerwować sobie odrobinę więcej czasu niż na zwykłe zakupy i starać się jak najwięcej zapamiętać z porad i wskazówek. 

Czy każde zakupy należy robić z brafitterką?

Oczywiście, że nie każde. Choć wiele zależy od indywidualnych skłonności. Z pewnością znajdą się panie, które mają bardzo specyficzne potrzeby i będą preferowały zakupy ze specjalistką. Jest też wiele kobiet, które raz zaopatrzone w wiedzę o swoim ciele będą potrafiły z niej skorzystać i zrobić dobry wybór w każdym innym sklepie, również online.

Możesz być zainteresowana