Biustonosz ślubny. Do sukni z odkrytymi plecami, ramionami, z dużym dekoltem. Jak dobrać kolor i model.

Biustonosz ślubny

Prawie każda Panna Młoda staje przed dylematem: ile odkryć i jak to zrobić?

Kuszą odkryte ramiona i gołe plecy w pięknych sukniach ślubnych, lecz dobranie do nich odpowiedniej bielizny bywa takim wyzwaniem, że często idziemy na kompromis, wybierając zamiast wymarzonej sukni taką, pod którą da się ukryć podtrzymanie i wygodę.

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji są oczywiście kobiety posiadające bujniejsze biusty i krąglejsze ciało. O ile znalezienie kroju stanika bez ramiączek dla miseczki B czy C nie stanowi problemu, przy miseczce K już jest.

To oczywiście wierzchołek góry lodowej. Nie każda kobieta do ślubu marzy o odkrytych ramionach lub gołych plecach, ale wystarczy wybrać większy dekolt, szerszy lub dłuższy i również spotkać się z problemem doboru stanika.

Co pierwsze: suknia czy bielizna?

Pytanie podobne to tego: kura czy jajko. Wybierzesz suknię i nie znajdziesz stanika co zrobić? Wybierzesz stanik i musisz zawęzić poszukiwania sukni do ograniczeń stawianych przez jego fason.

Znów kobiety o szczupłych sylwetkach i mniejszych piersiach mają mały problem, te hojniej obdarzone przez naturę powinny podchodzić do tematu ostrożniej. Dobrym sposobem może być zorientowanie się w rynku sukni ślubnych, a następnie spróbować wybrać odpowiednią bieliznę.

Suknie zabudowane, z szerokimi ramiączkami, z mniejszymi dekoltami oczywiście mają tę przewagę, że nie trzeba się aż tak bardzo przejmować doborem bielizny do nich. Modele odsłonięte to większe wyzwanie i wymagają staników, które trudniej znaleźć.

Kobiety z większymi piersiami powinny najpierw, przynajmniej wstępnie zrobić rekonesans w biustonoszach i sprawdzić, czy są w stanie dobrać model do swoich wymiarów, który będzie również pasował do bardziej wymagających krojów sukni, o ile w ogóle biorą takie pod uwagę.

Stanik do sukni ślubnej z odkrytymi plecami, odkrytymi ramionami

Suknie z odkrytymi plecami i ramionami wymagają największego zaangażowania się podczas dobierania biustonosza.

W grę wchodzą przede wszystkim modele strapless (bardotki).

Będą dobrym krojem dla sukni z odkrytymi ramionami.

Dla niewielkich piersi, które chcemy podnieść i wyeksponować push up bez ramiączek będzie idealnym  wyborem, jeśli chcesz się o nich dowiedzieć więcej, zobacz: Staniki push-up bez ramiączek.

Dla większych biustów jest większy problem, ale z tym też można sobie dać radę.

Przede wszystkim należy się zwrócić do sklepów zajmujących się bielizną lub bezpośrednio do producentów.

Zwykłe sieciówki nie poradzą sobie z tym zadaniem.

O bezramiączkowcach dla dużych piersi więcej dowiesz się w: Stanik bez ramiączek – duże rozmiary.

Odkryte plecy stanowią ekstremalne wyzwanie i sięgnięcie po wyjątkowe modele biustonoszy. Spora część sukien ślubnych od dobrych projektantów chwali się, że gorset przy sukni jest wystarczającym zabezpieczeniem i podtrzymaniem, a suknia powinna się trzymać nawet bez stanika.

Niewykluczone, że jest to prawdą, ale bardziej prawdopodobne, że sprawdza się przy mniejszych piersiach. Nasuwa się również pytanie, co po ślubie? Czy taki wybór sprawdzi się również podczas weselnych hulanek?

Warto zwrócić uwagę, że jeśli do sukni z odkrytymi plecami jest możliwość zastosować biustonosz z ramiączkami i obniżonym, skrzyżowanym pasem na plecach zapinanym na brzuchu, należałoby z tej opcji skorzystać.

Pozwala na eksponowanie pleców przy jednoczesnym lepszym wsparciu dla piersi.

Oczywiście najtrudniej znaleźć narzędzie do odkrytych pleców i odkrytych ramion jednocześnie.

Jeśli nie do końca jesteś w stanie zawierzyć twórcy sukni zapewniającemu, że gorset jest wystarczającym zabezpieczeniem, możesz poszukać staników samonośnych, samoprzylepnych czy choćby naklejek na piersi.

Posiadają ograniczenia związane z wielkością biustu, są przeznaczone dla mniejszych miseczek i wymagają przyzwyczajenia. Nie są faworytami profesjonalnych brafitterek, ale niektóre kobiety je chwalą.

Ich dokładny opis możesz zobaczyć Jaki stanik do sukienki bez pleców.

Stanik do sukni ślubnej z dużym dekoltem

Jeśli odpuściłaś sobie suknię bez pleców oraz z odkrytymi ramionami, ale nie chcesz zrezygnować z dużego dekoltu, Twój wybór w zakresie biustonoszy będzie zdecydowanie większy.

Do dekoltów w kształcie litery V są modele plunge.

Mają bardzo niski mostek, a ekstremalne ich rodzaje posiadają mostek obniżony nawet poniżej linii piersi.

Do szerokich dekoltów można włożyć half cup,lub bardotkę, czasem balkonetka może także się nadać.

Zobacz inne modele do dużych dekoltów w Stanik do dużego (głębokiego) dekoltu.

Kolor ślubnego stanika

Zawsze odpowiedni kolor dla biustonosza to kolor cielisty. Będzie niewidoczny pod ubraniem szczególnie gdy są w nim elementy prześwitujące, koronki, wstawki. Suknie ślubne celują w tego typu ozdobach, więc cielisty, gładki biustonosz będzie dobrym wyborem. Dorze wiedzieć, że cielisty, cielistemu nierówny. Jest wiele odcieni, podobnie jak istnieje wiele odcieni pudru lub podkładu. Można wybrać ten, który najlepiej dopasuje się do skóry. Dzisiejszy wybór cielistych biustonoszy nie sprowadza się do jednego, brudnobeżowego naszych babć. Jeśli biustonosz spod sukni nie będzie widoczny można wybrać biel lub porcelanę.

Wybór salonu ze ślubną garderobą

Jak widać nie tylko suknia jest ważna, nie mniejsze znaczenie posiada to, co znajdzie się pod nią. To od biustonosza zależy, jak suknia będzie się układała. Panie z większym biustem, kobiety chcące zatuszować mankamenty figury, pragnące dobrze dobrać nie tylko biustonosz, ale też bieliznę modelującą powinny skupić się na salonie proponującym również usługi brafitterki. Nic nie zastąpi oka profesjonalistki i jej doświadczenia. Żaden wpis w internecie, nawet najbardziej szczegółowe porady nie mogą równać się z przymiarkami i dopasowaniem w salonie. Kompleksowe dobranie całości stylizacji jest najlepszym wyjściem nie tylko dla pań z problemami, ale dla każdej kobiety.

Dlaczego bazarom i tanim seciówkom mówimy „nie”?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Nie warto popsuć go niewygodną bielizną i złym samopoczuciem.

Ciągłe podciąganie sukni i wraz z nią stanika nie będzie eleganckim zachowaniem w czasie własnego ślubu, przytrzymywanie się za piersi podczas najmniejszego skłonu również.

Suknie ślubne są w większości wymagającymi stylizacjami, nawet jeśli nie mają odsłoniętych ramion i pleców. Każdą z nich można psuć przez źle dobrany biustonosz, który będzie przypłaszczał piersi, rozsuwał je na boki lub tworzył nieestetyczne wałki pod lub nad biustem.

Inwestycja w lepszy i droższy biustonosz jest opłacalna choćby z tego względu, że taką bieliznę założysz nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale również wiele razy później.

Możesz być zainteresowana