Jak założyć stanik samonośny / samoprzylepny

Jak założyć stanik samonośny

Stanik samoprzylepny lub, jak ktoś woli, samonośny jest przeznaczony głównie do zadań specjalnych. Bluzka czy sukienka bez ramiączek i do tego z odkrytymi plecami, hiszpanka, to stroje, gdy przyda się z całą pewnością.

Możliwe, że masz już jakieś doświadczenia z takim stanikiem i nie są one najlepsze. Jest to zrozumiałe z trzech powodów.

  • Po pierwsze starsze modele tych biustonoszy nie były w pełni dopracowane. Jak to często bywa z prototypami, początki wymagają udoskonalenia. Obecnie staniki samoprzylepne zdecydowanie są lepsze w konstrukcji i są robione z lepszych materiałów.
  • Po drugie wielu nierzetelnych producentów kusiło dobrymi cenami produktów, które nie spełniały wymagań.
  • Wreszcie po trzecie, żeby cieszyć się takim stanikiem, należy umieć go zakładać i najlepiej jeszcze dojść do pewnej wprawy.

Stanik samonośny musi się dobrze przykleić do Twojego ciała, żeby nie odpaść w nieodpowiednim momencie i spełnić swoją funkcję.

Najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakładaniu stanika samonośnego.

Odpowiednie przygotowania piersi i okolic

Twoje piersi oraz ciało wokół nich nie może być pokryte żadnym balsamem czy olejkiem do ciała. Zanim rozpoczniesz przymiarki do zakładania biustonosza samonośnego, upewnij się, że skóra jest dobrze oczyszczona, sucha i nie jest tłusta.

Zanim założysz stanik samonośny, przeczytaj instrukcję obsługi

Każdy biustonosz samonośny powinien taką posiadać. Różne modele, różni producenci trochę inaczej zalecają jego zakładanie. Jeśli trafisz na produkt, który nie jest wyposażony w dokładną instrukcję jego zakładania, raczej zrezygnuj z zakupu. Jeśli będziesz miała z nim styczność po raz pierwszy, z całą pewnością powinnaś zrezygnować z takiego modelu.

Jeśli kupujesz stanik online, na stronie sklepu lub producenta również można znależć dokładny opis jak założyć stanik samonośny.

Przy zakładaniu stanika samonośnego zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta

Każdy kolejny krok powinien być dokładnie opisany w instrukcji zakładania biustonosza.

Ogólne zasady przy zakładaniu stanika samonośnego

Krok 1 – luzujemy wiązania między miseczkami.

Jeśli biustonosz jest wyposażony w wiązanie między miseczkami (a sporo modeli je ma) należy go poluzować.

Krok 2 – zdejmujemy osłonki zabezpieczające silikon.

Zdejmij osłonkę, która zabezpiecza silikon. Nie wyrzucaj jej, zachowaj w celu zabezpieczenia stanika po zdjęciu i przed następnym założeniem. Jest ona dodatkową ochroną trwałości silikonu.

Krok 3 – przyklejamy stanik samonośny do piersi.

Jeśli zakładasz biustonosz na prawą pierś, to lewą ręką zgarnij ją ruchem masującym, tak aby również „wygarnąć” ją spod pachy. Dopasuj miseczkę i przyklej. Powtórz tę samą czynność z drugą piersią. Zwróć uwagę, aby założyć biustonosz symetrycznie. Teraz możesz delikatnie docisnąć biustonosz do piersi i przytrzymać przez kilka sekund, aby się dobrze przykleił.

Krok 4 – ściągamy wiązania, aby biust wyglądał lepiej.

Na koniec ściągamy wiązania, jeśli biustonosz jest w nie wyposażony. Dzięki nim biust będzie wyglądał lepiej, będzie uniesiony i pełniejszy. Końcówki troczków schowaj pod spód.

Wkładasz po raz pierwszy i nie wyszło?

Stanik samonośny na piersiach

Nie przejmuj się. Jest to zadanie, które wymaga nieco wprawy. Nie wolno się od razu poddawać ani denerwować. Warto poćwiczyć wcześniej, dać sobie trochę czasu na opanowanie tej umiejętności, a potem na przyzwyczajenie się do noszenia takiego biustonosza.

Dlaczego zakładanie silikonowego biustonosza dokładnie według wskazówek jest takie ważne?

Dobre dopasowanie i ułożenie pozwoli uniknąć niechcianych niespodzianek, a nawet wpadek. Może źle leżeć i popsuć cały efekt, który chciałaś uzyskać. Najgorsze, co może się stać, to utrata biustonosza w ważnej chwili. Źle założony samonośny stanik może odpaść.

Wygoda w takim staniku również zależy od tego, czy zostanie odpowiedni założony. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, do tego typu bielizny trzeba przywyknąć. Normalne jest, że z początku możesz czuć się niepewnie. Dotyczy to szczególnie pań z większym biustem. Odrobina wprawy i przyzwyczajenie swojego ciała oraz zmysłów pomoże przezwyciężyć przeciwności.

Jak zdjąć stanik samonośny

Zdejmowanie biustonosza samonośnego jest proste. Wystarczy zwilżyć skórę wodą.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana