Jaki stanik do sukienki na cienkich ramiączkach. Bardotka, samonośny, opaska, plastry – co dobrać do swojego biustu.

Jaki stanik do sukienki na cienkich ramiączkach

Sukienki z cienkimi ramiączkami typu spaghetti to ulubione kreacje w czasie upałów, ale nie tylko. To również wymarzone stylizacje na wieczór. Suknie balowe, studniówkowe, weselne i ogólnie wieczorowe z gołymi ramionami lub wyposażone jedynie w bardzo cienkie ramiączka cieszą się uznaniem kobiet niezależnie od panującej ogólnej mody. Są eleganckie, gustowne i niestety dość wymagające, jeśli chodzi o dopasowanie do nich biustonosza.

Niewiele staników będzie się nadawało do włożenia pod stylizację z cienkimi ramiączkami lub pozbawioną ich w ogóle, ale są modele przeznaczone właśnie do takich celów.

Poznaj biustonosze do zadań specjalnych idealnie pasujące do sukienek z cienkimi ramiączkami:

Bardotka (Strapless)

Chyba najczęściej wybierany model i posiadający najdłuższy staż wśród staników do zadań specjalnych. Należy już do klasyki biustonoszy wykorzystywanych w sukienkach i bluzkach z bardzo cienkimi ramiączkami oraz bez ramiączek.

Współczesne bardotki w stosunku do ich poprzedniczek posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed zsuwaniem się biustonosza. Jest nim silikonowy pasek (a czasem nawet dwa paski) umieszczone na obwodzie biustonosza w jego wewnętrznej części. Nie pozwalają stanikowi opaść nawet przy podskokach czy tańcu.

Na co zwracać uwagę wybierając bardotkę? Przede wszystkim na pas pod biustem. Im jest szerszy, tym biustonosz będzie stabilniejszy, ponieważ to on daje oparcie piersiom. Podobnie jest z silikonowym paskiem – powinien być nie tylko w dolnej, ale też w górnej części obwodu (stanowić obrys całego pasa). Jest to szczególnie ważne przy większym biuście, który trudniej utrzymać na miejscu w staniku pozbawionym ramiączek.

Dla dużych biustów wybranie bardotki jest trudniejsze i wymagające więcej zachodu, ale nie niemożliwe! Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak wybierać taki stanik sprawdź Stanik bez ramiączek na duży biust.

Bardotki łatwiej można dopasować do mniejszych piersi. Jeśli chcesz swój biust optycznie powiększyć – sięgnij po bardotkę push-up. Dodatkowym zyskiem będzie też optyczne uniesienie biustu. Więcej o tym modelu biustonosza dowiesz się tutaj.

Bardotka może, ale nie musi, posiadać dopinane ramiączka. Jeśli ma być wykorzystana jeden raz na przykład na studniówkę, to warto, by je posiadała. Można będzie ją wykorzystać również do innych stylizacji i niekonieczne pozbawioną ramiączek. Można też do niej dokupić inne, bardziej fantazyjne ramiączka i nosić podobnie jak braletkę, odsłaniając je odrobinę. Można też dołączyć ramiączka silikonowe i w ten sposób stanik będzie idealny do stylizacji posiadających koronkowe lub przezroczyste ramiona i dekolt.

Półgorset, gorset z możliwością noszenia bez ramiączek

W przypadku ciężkich, dużych i do tego pozbawionych jędrności piersi, zwykła bardotka może nie zdać egzaminu. Po prostu nie będzie dawała odpowiedniego wsparcia. Wyjściem może okazać się półgorset lub gorset z możliwością noszenia bez ramiączek. Nie jest to najtańsza opcja i nie jest też łatwo dostępna w zwykłych sklepach. Czasem nawet należy go zrobić na zamówienie. Niestety w niektórych przypadkach będzie jedynym wyjściem i warto mieć świadomość, że istnieje.

Stanik samonośny

Stosunkowo nowe i wciąż ulepszane modele. Są polecane do stylizacji pozbawionych ramiączek i do odkrytych pleców. Idealne do hiszpanki lub do sukni z bardzo głębokim dekoltem na plecach. Biustonosze samonośne sprawdzą się również w przypadku sukienki z bardzo cienkimi ramiączkami.

Ich wybór jest spory, a podstawą jest decyzja, gdzie i jaki model kupić. Wszystko zależy od wielkości biustu i tego, czy uda Ci się do tego biustonosza przyzwyczaić.

Zarówno zakładanie, jak i noszenie stanika samonośnego wymaga wprawy. Po raz pierwszy nie należy go kupować tuż przed zastosowaniem i mieć nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Do tego modelu trzeba pewnego doświadczenia i to nie tylko przy jego „instalowaniu” na piersiach, ale też przy noszeniu i przyzwyczajeniu się do posiadania go na sobie. Jak go założyć i jak się z nim obchodzić znajdziesz tutaj.

Stanik samonośny ma pewne ograniczenia. Nie należy się spodziewać, że znajdziesz model odpowiedni dla dużego biustu. Po prostu taki stanik nie będzie się trzymać na ciężkich i opadających piersiach.

Wybierać stanik samonośny należy u sprawdzonych i zaufanych sprzedawców. Kupowanie go na chińskich platformach sprzedażowych lub bazarach nie jest wskazane. Zamiast silikonu, który jest bezpieczny dla skóry i nie uczula, można dostać zastępstwo, które nie spełnia zadania i do tego jest niezdrowe. Stanik samonośny nie jest aż tak drogi, żeby była absolutna konieczność sięgania po produkty tańsze i do tego niepewne.

Bandeau – opaska

Czasem jest mylona z bardotką, czasem sklep zastępuje opaskę bardotką lub na odwrót. Nie jest to dobre podejście, ponieważ opaska jest bardzo specyficznym modelem biustonosza i nie powinno się jej utożsamiać z bardotką.

Pozbawiona zupełnie ramiączek, jak sama nazwa wskazuje opasa tułów na wysokości piersi … i na tym koniec. Nie daje wsparcia, nie unosi i nie modeluje piersi. Z tego właśnie powodu jest skierowana głównie do młodych kobiet i dziewczyn. Dla kobiet, które posiadają niewielki i jędrny biust.

Opaska jest bardzo wygodna, ale przypłaszcza piersi. Z tego powodu nie wygląda najlepiej pod elegancką stylizacją z cienkimi ramiączkami.

Plastry, naklejki na piersi

Podobnie jak stanik samonośny dość nowe „narzędzie” i również oparte w głównej mierze na silikonie.

Plastry są skierowane do małych i jędrnych piersi, a zatem raczej do młodych kobiet i dziewczyn.

Bardzo wygodne i łatwe do zakładania, ale niestety niedające dużego wsparcia. Przy bardzo małych piersiach sprawdzą się jednak dobrze. Mogą być wykorzystane do stylizacji z bardzo cienkimi ramiączkami, ale przede wszystkim są polecane jako dodatkowe zabezpieczenie w kostiumach kąpielowych.

Plastry nie ustrzegą Cię przed podskakiwaniem piersi w czasie tańca, nie uniosą ich w większym stopniu ani nie wymodelują. Nie dadzą też rzeczywistego wsparcia. Ale dla małych i jędrnych biustów mogą być wystarczającym zastępstwem dla biustonosza.

Biustonosz z silikonowymi ramiączkami

Kiedyś cieszył się ogromnym powodzeniem i wiele kobiet nosiło silikonowe ramiączka do sukienek i bluzek z cienkimi ramiączkami.

Obecnie nie jest to dobrze widziane. Silikonowe ramiączka, pomimo tego, że są przezroczyste, to jednak doskonale je widać i nie ma się co łudzić, że oszukasz rzeczywistość. Nie dość, że doskonale widoczne, to jeszcze wpijające się w ramiona, nie stanowią ani ładnego, ani tym bardziej eleganckiego widoku. Nie należy się też łudzić, że cienkie ramiączka sukienki je zasłonią. Może tak się dziać, gdy stoisz przed lustrem, ale kiedy tylko zaczniesz się poruszać, ramiączka będą się przesuwać i wychodzić jedne spod drugich. Jakimś wyjściem jest, przy nieco szerszych ramiączkach sukienki, przypięcie jednych do drugich. Jest to jakieś wyjście, ale należy się upewnić, że nie będą się przesuwać względem siebie.

Silikonowe ramiączka mają zastosowanie w przypadku sukienki z transparentną górą, z koronką na dekolcie i ramionach, w tych przypadkach, gdy są częściowo zasłonięte.

Możesz być zainteresowana