Jak kupować stanik przez internet

Jak kupić stanik przez internet

Zakupy przez internet już dawno przestały być fanaberią a stały się czymś zupełnie zwyczajnym. Kupujemy online właściwie wszystko, od elektroniki i mebli po kosmetyki i żywność, na odzieży i usługach kończąc. Dotyczy to również bielizny, w tym oczywiście biustonoszy.

Co zrobić, aby kupić dobry stanik przez internet

  1. Poprawnie ustal rozmiar biustonosza – o tym jak to zrobić możesz przeczytać we wpisie Jak dobrać rozmiar stanika.
  2. Wybierz dobry sklep internetowy.
  3. Kupuj biustonosze znanych marek i producentów.

Zalety kupowania staników przez internet

Szeroki asortyment. Wielką przewagą takich zakupów jest ogromny wybór towarów. Sieć pozwala na „przeczesanie” takich ilości asortymentu, że nawet gdybyś chciała przez tydzień chodzić po dużym mieście w poszukiwaniu stanika i całkowicie zdarła zelówki, nie masz szans na obejrzenie nawet 10% tego, co w ciągu paru godzin zobaczysz w sklepach internetowych.

Duży wybór rozmiarów. Dużą zaletą sklepów internetowych jest dostępność bardzo szerokiej gamy rozmiarów, a nie tylko najczęściej spotykanych – jak ma to miejsce w wielu sklepach stacjonarnych. Dzięki temu jest to najlepsze miejsce dla Pań, które z uwagi na rozmiar swoich piersi, mają duże kłopoty z kupnem dobrego stanika w zwykłych sklepach.

Niższe ceny. Równie istotne są także ceny, zwykle niższe w sieci niż stacjonarnie. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowy koszt związany z dostawą, ceny w sklepach internetowych są bardziej zachęcające. Ogromna konkurencja robi swoje i zawyżanie cen automatycznie dyskredytuje sprzedawcę.

Wada kupowania biustonoszy w sklepach internetowych – brak możliwości przymierzenia przed zakupem

Jednak zakup biustonosza w tradycyjnym sklepie ma jedną, niezaprzeczalną przewagę. Można go przymierzyć. Nawet jeśli jesteś pewna swoich wymiarów i od lat kupujesz taki sam rozmiar miseczki, to może się zdarzyć, że różni producenci mogą mieć „rozjechane” rozmiarówki i w tym momencie przymiarka jest konieczna. Dotyczy to głównie małych firm czy producentów zagranicznych oraz mniej znanych marek.

Możliwość przymierzenia biustonosza jest wręcz obowiązkowa, gdy decydujemy się na zakup szczególnego egzemplarza. Szczególnego, czyli modelu w znacznym stopniu odbiegającego od tego, co zwykło się nosić na co dzień, pod zwykłe ubrania, Staniki do zadań specjalnych, do sukni wieczorowej, ślubnej, staniki ozdobne, które powiiny być widoczne spod odzieży, staniki dla dużych i bardzo dużych piersi, wreszcie staniki do bluzek czy sukienek z odkrytymi plecami. Takie modele najlepiej byłoby zobaczyć pod konkretnym ubraniem, do którego będą przeznaczone.

Podobnie dzieje się w przypadku, gdy masz specjalne wymagania. Jest wiele kobiet, które ponad wszystko przedkładają wygodę. Stanik musi być ładny, to oczywiste, ale rezygnacja z koronki czy innej ozdoby na korzyść komfortu nie stanowi u wielu pań problemu.

Jak zatem kupić w sieci stanik, który należałoby wcześniej przymierzyć?

  • Pamiętaj, że w każdym sklepie internetowym masz możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni i to bez konieczności podawania przyczyny. Czasem sklep może dać dłuższy czas, ale nigdy krótszy. Nie ma więc ryzyka, że ze swoim niedopasowanym zakupem zostaniesz. Jedynie będziesz musiała przejść się na pocztę lub paczkomatu i wysłać towar z powrotem do sklepu.
  • Wybieraj sklep, który ma opcję darmowej dostawy. W niektórych są również darmowe zwroty. Zatem koszty przesyłki sprzedający bierze na siebie. Jest to super rozwiązanie, bo nie przejmujesz się dodatkowymi kosztami, a możesz w domowym zaciszu przymierzyć biustonosz do konkretnej bluzki czy sukienki
  • Ewentualnie wybierz sklep, w którym koszy dostawy są niskie, jest możliwość zamówienia do paczkomatów, kiosku Ruchu. Zamiast ciągnąć wieczorową sukienkę do sklepu z bielizną, by tam dopasować do niej stanik – zamów go do domu.

Możesz być zainteresowana