Najwygodniejsze biustonosze. Braletki, modele miękkie i półusztywniane, spacer i minimizer. Najbardziej komfortowe marki staników.

Najwygodniejsze biustonosze

Określenie, który biustonosz jest najwygodniejszy, wcale nie jest tak łatwe, jak można by się spodziewać. Nie da się wskazać jednego rodzaju, marki czy kroju stanika, który z pewnością będzie najwygodniejszy dla każdej kobiety. Można jedynie pokusić się o wskazanie, jakie staniki mogą spełniać to założenie i która kobieta powinna sięgnąć po taki model.

Modele staników, które są najwygodniejsze

Braletki (bralette, biustonosz trójkątny)

Jest to biustonosz miękki, zwykle pozbawiony fiszbin i usztywnień. Rzadko posiada też formowane termicznie miseczki czy wkładki. Dzięki temu staje się ulubionym stanikiem młodych dziewcząt, które jeszcze nie przywykły do noszenia stanika.

Braletka jest często uszyta z koronki, ale nie zawsze. Jeśli wziąć model z samej delikatnej bawełny – bralette staje się bardzo wygodnym stanikiem, który kobiety chwalą sobie nawet do noszenia po domu.

Niestety ten model posiada jedną, dużą wadę. Nie nadaje się dla dużych, ciężkich i opadających piersi. Pozbawiony wspomagania w postaci fiszbin i usztywnień staje się biustonoszem wyłącznie dla jędrnych biustów młodych kobiet.

Niekiedy braletka może posiadać usztywnienia lub fiszbiny. Staje się wtedy stanikiem przeznaczonym też dla większych piersi, ale dzieje się to koszem wygody.

Braletki są niezwykle wygodne w czasie upałów, ponieważ często uszyte są z samej koronki lub siateczki. Takie przewiewne i przyjazne skórze materiały doskonale sprawdzają się latem.

Więcej o trójkątnych biustonoszach, jego rodzajach i przeznaczeniu znajdziesz w: Bralette, co to jest, jakie są typy, jak nosić i dla kogo przeznczony.

Staniki miękkie

Są bardziej przystosowane do ciężkich i opadających piersi niż braletki. Posiadają bowiem taką konstrukcję, która pozwala na podtrzymanie biustu nawet w dużym rozmiarze. Panie puszyste często obawiają się miękkich biustonoszy, ale nie jest to słuszne. Dobrze skonstruowany i starannie uszyty miękki stanik nadaje się dla każdej sylwetki, również plus size.

Miękkie biustonosze z szeroką taśmą pod biustem i szerszymi ramiączkami doskonale dadzą sobie radę z większymi piersiami, a modele uzupełnione o panel boczny, zbierający (Side-support) wymodelują piersi i ukryją ich mankamenty.

Miękkie staniki są przystosowane do różnych stylizacji, ale niestety nie poradzą sobie z dużymi dekoltami. Są to biustonosze dość zabudowane (szczególnie przeznaczone dla cięższego biustu) i z tego powodu nie pozwalają na zbyt wiele swobody w wyborze bluzki czy sukienki. Miękki stanik z szeroko rozstawionymi ramiączkami może nadawać się do dekoltu karo, ale też niezbyt dużego.

Staniki miękkie mogą być uzupełnione fiszbinami, stają się dzięki temu stabilniejsze, ale też mniej wygodne.

Staniki półusztywniane

Również wygodne, ale już mniej polecana na gorące dni. Ich miseczki są w dolnej połowie usztywniane pianką, która może powodować niewielki dyskomfort latem. Są przeznaczone dla kobiet, które nie potrafią zaufać modelom pozbawionym wspomagania oraz paniom, które chcą latem założyć większy dekolt.

Półusztywniane modele biustonoszy ładnie podnoszą i kształtują pierś. Dlatego przy mało jędrnych piersiach lepiej się sprawdzą niż powyższe modele.

Staniki typu spacer

Są zaliczane do staników specjalnych, ponieważ nie można ich jednoznacznie przyporządkować ani do miękkich, ani do usztywnianych. Z jednej strony są usztywniane (choć nie tak dobrze jak staniki z termicznie formowanymi miseczkami), z drugiej są przewiewne i wygodne jak biustonosze miękkie.

Spacery swoją specyfikę zawdzięczają nowoczesnej technologii opartej na trójwymiarowej tkaninie spacer fabric. To dzięki niej biustonosz jest bardzo wygony, lekki i przewiewny oraz nieźle modeluje piersi.

Tkanina dystansowa (3D) doskonale oddycha i jest świetna na gorące dni. Choć z wyglądu przypomina nieco modele typu kopa, to jednak w czasie noszenia, daje zupełnie inne odczucie.

Staniki typu spacer są podobny do bezszwowych modeli i nadają się do noszenia pod obcisłe i gładkie stroje. Nie będą widoczne nawet przy bardzo dopasowanej bluzce.

Więcej o tym modelu biustonosza przeczytasz w: Biustonosz spacer – na czym polega nowa technologia i dlaczego stanik 3D jest tak uniwersalny.

Biustonosz minimizer

Również zaliczany raczej do staników o specjalnym zastosowaniu, ale też model dość wygodny. Przeznaczony dla pań o większych biustach. Tak skonstruowany, żeby je optycznie zmniejszyć, ale nie tylko. Pozwala także odciążyć kręgosłup i ujarzmia ciężkie oraz opadające piersi, nie dopuszcza do ich kołysania. Dzięki temu znacznie podnosi komfort życia kobiety z dużym biustem.

Minimizer, ze względu na specyficzną budowę ma ograniczenia, jeśli chodzi o zakładanie pod bardziej wyszukane kreacje. Nadaje się głównie jako stanik codzienny, do niewielkich dekoltów. Natomiast można go spokojnie zakładać do dopasowanych bluzek, ponieważ są minimizery pozbawione ozdób i niewidoczne pod obcisłą stylizacją.

Więcej na temat tego modelu znajdziesz: Minimizer czyli sposób na optyczne zmniejszenie dużego biustu.

Najwygodniejsze marki biustonoszy

Podobnie jak w przypadku modeli, tak i w przypadku marek nie można jednoznacznie powiedzieć, że właśnie ta będzie najwygodniejsza. Wiele zależy od preferencji kobiety i wyglądu jej piersi. Jedno można powiedzieć na pewno, polskie marki biustonoszy celują również w tworzeniu wygodnych biustonoszy.

Najwygodniejsze biustonosze od polskich producentów

Są to staniki doskonale zaprojektowane, podążające za nowoczesnymi technologiami oraz za modą i są świetnie uszyte. Polskimi stanikami zachwycają się Amerykanki, a niektóre bieliźniarskie firmy z Polski zachwycają klientki w całej Europie.

Dzieje się tak, ponieważ polskie biustonosze to szeroka rozmiarówka, modele dopasowane do wszystkich potrzeb, przyjazne materiały i wygoda.

Do najlepszych pod tym wzglądem należy zaliczyć marki: Gaia, Gorsenia, Ava, Nipplex, Kinga, Mat, Konrad, Gorteks, Lupoline, Jarpol, Unikat, Julimex.

Najwygodniejsze biustonosze zagranicznych dostawców

Tu problem jest zdecydowanie większy, choćby ze względu na ilość marek. Nie wszystkie są dostępne na polskim rynku i nie wszystkie są przystosowane do kieszeni przeciętnej Polki. Są jednak takie, które warto sprawdzić. Zaliczają się do nich Triumph i Sloggi, Panache, Etam, Dorina, Spanx, Calvin Klein, Lascana.

Wygoda biustonosza i jego zastosowanie

Warto sobie zdawać sprawę, że te dwie cech nie idą ze sobą w parze. Wygodny biustonosz nie będzie miał zbyt wielu zastosowań. Znaczy to, że nie da się go założyć do wymagających stylizacji. Niestety za odważną i wyrafinowaną kreacją zawsze kryje się pewna doza wyrzeczeń, a w przypadku biustonosza zwykle jest to właśnie komfort jego noszenia. Staniki, które pozwalają na pokazanie pleców, odkrycie ramion, założenie dużego dekoltu to modele, które nie są wygodne, a czasem nawet wymagają posiadania pewnych umiejętności w zakładaniu oraz doświadczenia w noszeniu. Czego jednak kobieta nie potrafi zrobić, byle tylko móc założyć wymarzoną stylizację!

Możesz być zainteresowana