Jaki stanik do dużego dekoltu na plecach

Jaki stanik do dużego dekoltu na plecach

Biustonoszy, które nadają się do dużego dekoltu na plecach, nie jest dużo, ale technologiczne nowinki pojawiają się w każdym prawie sezonie. Problem polega na odróżnieniu tych, które rzeczywiście są warte zakupu od tych, których podstawowym celem jest wyciągnięcie od kobiet pieniędzy za niespełniający zadania produkt.

Prawdziwe cuda techniki nie spadają i nie przesuwają się, pozostaną na miejscu również w trudnych warunkach i przy większym biuście:

  Rodzaj biustonosza     Zalety   Wady
stanik samonośny   nawet dobry i markowy ma przystępną cenę, posiada dużą warstwę silikonu, która dobrze utrzymuje stanik na swoim miejscu, daje się łatwo zainstalować pod warunkiem postępowania zgodnie z instrukcją producenta, jest uniwersalny, nadaje się do stylizacji z odkrytymi ramionami i plecami, do topów z ramiączkami typu spaghetti, do dużych o głębokich dekoltów, potrafi ładnie wyeksponować i wymodelować piersi. wymagają przyzwyczajenia się i nabrania doświadczenia w noszeniu, nie każda kobieta dobrze się w nim czuje, nie każda jest w stanie się przyzwyczaić, rzadko, ale może uczulać, przeznaczony do mniejszych i średnich biustów, zakładanie wymaga pewnego doświadczenia.
biustonosz z opuszczonym tyłem   może być zakładany przy większym biuście, daje stabilność, uniesienie i wymodelowanie nawet mało jędrnemu biustowi, jest stabilny i komfortowy, pozwala na odsłonięcie pleców bez rezygnacji z dobrego samopoczucia dość zabudowany przód daje trochę poczucie zakucia w babcinym gorsecie, nie specjalnie przyjazny w czasie letnich upałów,
biustonosz z opuszczonym, dopinanym paskiem   niewielki koszt przystosowania posiadanego stanika do tej funkcji, nie różni się wiele od zwykłego biustonosza noszonego na co dzień. daje mniejsze poczucie stabilności niż gorsetowy, trzeba się przyzwyczaić do paska na brzuchu, trzeba uważać na przystosowywanie posiadanego biustonosza przez dokupienie wyłącznie paska opuszczającego (nie zawsze taka opcja się sprawdzi).
plastry na piersi   nadają się do wielu stylizacji, również do kostiumów kąpielowych, podnoszą piersi, są całkowicie niewidoczne i maskują sutki, szybko i łatwo da się je założyć, wygodne i nie trzeba się do nich przyzwyczajać jak do stanika samonośnego, kupowane u sprawdzonego dostawcy nie podrażniają skóry i pozostają na swoim miejscu przez długi czas (8 godzin w przypadku ByeBra). lepiej sprawdzają się przy mniejszych biustach, choć produkowane też dla większych, podnoszą biust, ale bardzo mało jędrny nie najlepiej, bywają drogie i często jednorazowego użytku, nie da się uniknąć kołysania piersi, a nie każda kobieta czuje się z tym komfortowo
silikonowy tył stanika     nie należy stosować do odkrytych pleców, choć przezroczysty to jednak widoczny!

Wszystkie biustonosze, pozwalające na odkrycie pleców, są oparte na zastosowaniu silikonu.

Ten niezwykle praktyczny materiał idealnie wypełnił lukę, która do tej pory była piętą achillesową brafittingu. Dzięki niemu powstały praktyczne biustonosze, które nawet kobietom o dużych i opadających piersiach, pozwalają na zastosowanie stylizacji pozbawionej ramiączek, posiadającej duże dekolty zarówno z przodu, jak i na plecach.

Biustonosz samonośny

Nie robiąc krzywdy skórze, silikon działa trochę jak plaster, trochę jak hamulec. Nie daje biustonoszowi się przesuwać i utrzymuje go w odpowiednim miejscu. W przypadku staników samonośnych zastępuje ramiączka i obwód biustonosza.

Może zabrzmi to jak science fiction, ale dobry stanik samoprzylepny naprawdę spełnia swoje zadanie i nie pozwoli opaść biustonoszowi nawet w wymagających sytuacjach typu taniec. Mało tego, może nawet wymodelować piersi, podnieść je i nadać efekt push up.

Do tego jednak potrzebny jest model sprawdzony i pochodzący od dobrego dostawcy. Chińskie produkty nie są sprawdzone i nie tylko nie zawsze poradzą sobie z zadaniem, ale również mogą zaszkodzić. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, z czego są wyprodukowane.

Do dużych dekoltów na plecach idealnym rozwiązaniem jest ByeBra. Może nie najtańszy (w każdym razie w porównaniu do tego, co oferują chińskie platformy sprzedażowe), ale pewny i skuteczny.

Polskie odpowiedniki marki Julimex: WOWbra, WINGS, V!Bra to również świetne rozwiązania i w dodatku nieco tańsze.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, jak działa i jak wybierać samonośny biustonosz zobacz Jaki stanik do sukienki bez pleców

Biustonosz z bardzo opuszczonym tyłem

Czasem zwany też gorsetowym, ponieważ posiada mocno zabudowaną część pod biustem. To ona podtrzymuje biust i nie pozwala mu opaść. Dzięki niej również piersi są wymodelowane, a nawet mogą być nieco powiększone (model push-up).

Jest doskonałym wyborem dla większych biustów, dla pań o nieco opadających piersiach i dla tych, które nie potrafią się przyzwyczaić do stanika samonośnego. Daje poczucie stabilności i wygody, jednocześnie pozwalając na zastosowanie nawet bardzo głębokiego dekoltu na plecach.

Biustonosz z opuszczonym, dopinanym paskiem

Dla mniejszych piersi i jędrnych nie ma potrzeby stosowania biustonosza gorsetowego, wystarczy sam pasek w tylnej części biustonosza, który można opuścić.

Są modele, które mają z założenia taką opcję, ale można również dokupić dodatkowy pasek, który dopina się do posiadanego biustonosza, krzyżuje nisko na plecach i zapina w talii z przodu. Zyskujesz wtedy opuszczony tył stanika i możliwość założenia stylizacji z dużym dekoltem na plecach.

Naklejki na piersi

Raczej dla mniejszych piersi, ale czasem panie z większym biustem również sobie je chwalą. Podstawą jest samopoczucie kobiety oraz jędrność piersi. Dla opadających nie jest idealne.

Więcej o tym rozwiązaniu przeczytasz Jaki stanik do sukienki bez pleców

Naklejki, podobnie jak biustonosz samonośny ciągle są udoskonalane. Zastosowanie silikonu ma tu decydujące znaczenie. To on jest odpowiedzialny za utrzymanie piersi w ryzach.

Tak samo trzeba też na nie uważać pod względem wyboru. Produkty markowe, od znanych producentów będą spełniały swoje zadanie, kupowane u nieznanych dostawców mogą zaszkodzić zdrowiu, a przynajmniej nie sprawdzą się.

Silikonowy tył stanika

Jeśli nie jest to pasek pozwalający na skrzyżowanie na plecach i zapięcie z przodu (jak w propozycji powyżej), należy na niego uważać. Oznacza to, że pasek silikonowy, choć przezroczysty, zawsze będzie widoczny. A takie rozwiązanie od dawna jest już passe. Lepiej nie ryzykować.

Silikonowy pasek na plecach, zapinany na wprost, jest dobry do sukienki lub bluzki z koronkowymi placami lub przy prześwitującym materiale.

Możesz być zainteresowana