Jak przymierzać stanik

Wybrałaś w sklepie lub zamówiłaś biustonosz online. Model, który będzie pasował do codziennego ubrania lub stroju na specjalną okazję. Teraz należy zdecydować, czy jest on odpowiednio dobrany do Twoich rozmiarów i wymagań.

Musi nie tylko być dopasowany, ale również, a może przede wszystkim, powinnaś się w nim doskonale czuć.

Kupno nowego biustonosza potrafi sprawić wiele problemów, ale jeśli podejdziesz do tego spokojnie i poświęcisz odrobinę więcej czasu, wszystko powinno zostać nagrodzone sukcesem.

Pierwsze dwa kroki to znajomość własnych wymiarów oraz umiejętne zakładanie biustonosza. Oba znajdziesz we wcześniejszych wpisach: Jak dobrać rozmiar stanika, Jak zakładać stanik.

Teraz skupmy się na odpowiedzi czy wybrany model jest na pewno odpowiedni.

Stanik musi być wygodny.

To musi być zawsze priorytetem. Nie ma znaczenia, na jaką okazję go wybierasz. Kuszące jest zafundowanie sobie modelu pięknie i kunsztownie ozdobionego, z koronkami, wstawkami i kokardkami.

Równie kusi niższa cena. Jednak Twój stanik musi przede wszystkim zapewniać Twoim piersiom wsparcie oraz komfort. Jedynym wyjątkiem od tej reguły może być stanik z kolekcji erotycznej, którego cel jest raczej innego rodzaju.

Nie wolno na siłę kupować modelu, który pomimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru i regulacji ramiączek nie pozwala na swobodę i dobre samopoczucie.

Nie dziw się również, że różnych marek biustonosze będą miały różne rozmiarówki dopasowane do Twoich potrzeb. Ich standardy różnią się i należy przestrzegać zapisów zawartych w tabelach.

Stanik musi dobrze leżeć i nie uwierać.

  • Fiszbiny absolutnie nie mogą się wbijać w ciało. To nie tylko niewygoda, ale przede wszystkim zdrowie. Fiszbina powinna okalać pierś z dołu, boczna powinna być dokładnie na wysokości pachy. Nie można dopuścić, by piersi wymykały się dołem spod drutów. Podczas mierzenia podnieś ręce do góry i sprawdź, czy fiszbiny pozostają na swoim miejscu.
  • Tylna część biustonosza nie może unosić się ku górze. Obwód stanika powinien okalać tułów na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.
  • Podczas pierwszego włożenia biustonosza zapinasz haftki na pierwszy (najbardziej wysunięty) rządek. I musi być dość ciasno. Tak, by nie sprawiało to dyskomfortu, ale musisz stanik „poczuć” na sobie. Z biegiem czasu, po praniu pas będzie się rozciągał, a Ty będziesz mogła przejść na kolejny rządek haftek, aby zapewnić swoim piersiom odpowiednie wsparcie.
  • Odcinek łączący miseczki musi przylegać do skóry. Nie wolno, aby odstawał, Jeśli tak jest, wybierz mniejszy rozmiar pod biustem.
  • Miseczka musi okalać biust i nie wolno, by odstawała. Jeśli widzisz, że odstaje, nawet w niewielkim kawałku, oznacza to, że nie jest dobrze dobrana i spróbuj mniejszy rozmiar. Jeśli tworzą się fałdki na piesiach lub biust wylewa się z biustonosza, znaczy to, że miseczka jest za mała. Czasem może się zdarzyć, że nie da się dopasować miseczek, dany stanik po prostu nie jest dobry dla kształtu Twoich piersi. Lepiej wtedy zrezygnować z takiego modelu, niż kupować na siłę.
  • Ramiączka należy dopasować tak, by nie wrzynały się w skórę ramion, ale nie mogą też spadać podczas ruchu. Muszą wspomagać pas biustonosza w unoszeniu piersi, ale nie sprawiać bólu. Dobrze wyregulowane ramiączka powinny dać się unieść nie wyżej niż na 4 palce ponad ramię.

Stanik musi dobrze leżeć także podczas ruchu.

Dobrałaś wszystko starannie, sprawdziłaś miseczki, haftki, poprawiłaś ramiączka. Czas sprawdzić, czy dobrze się czujesz w nowym biustonoszu.

Do tego potrzeba odrobiny gimnastyki. Nawet w ciasnej przymierzalni jest to wykonalne. Unieś ręce nad głowę, pochyl się do przodu, podskocz kilka razy w miejscu, zrób niewielki wymach.

Skontroluj położenie biustonosza. Sprawdź, czy wszystko pozostało na swoim miejscu. Po zdjęciu przyjrzyj się swojej skórze i zobacz czy nie ma na niej odciśniętych elementów stanika.

Na koniec, zapytaj się o wrażenia i jeśli czujesz się naprawdę dobrze, możesz dokonać zakupu.

Możesz być zainteresowana