Odpowiednie włożenie biustonosza to drugi krok, z którym należy sobie dawać radę, jeśli chce się wybrać najlepiej pasujący model do swoich potrzeb.
Jeśli już wiesz dokładnie, jakie są Twoje wymiary, znalazłaś swój rozmiar pod biustem, w biuście i zdecydowałaś, jaki rodzaj stanika będzie Ci potrzebny, czas, aby dobrze go założyć.
Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak się zmierzyć, przeczytaj o tym we wpisie: Jak dobrać rozmiar stanika.
Jak się okazuje, sposób zakładania biustonosza ma ogromne znaczenie i to nie tylko w czasie przymiarki, ale podczas każdego, codziennego ubierania się.
Od tego, jak biustonosz zostanie założony, zależy jak się będziesz w nim czuła i czy będzie dobrze leżał. Nawet najlepiej dobrany stanik, który źle włożysz, może okazać się niewygodny.
Jak zatem włożyć biustonosz i co polecają brafitterki?
Niezależnie od tego, jaki rodzaj stanika zakładasz, elegancki, sportowy, usztywniany czy miękki, jego staranne włożenie jest bardzo ważne:
- Rozpoczynasz od przyłożenia miseczek do piersi. Najlepiej zrobić to lekko pochylając się do przodu tak, by piesi „wpadły” w miseczki.
- Układasz fiszbiny, aby znalazły się pod piersiami i nie uwierały.
- Zapinasz stanik na haftki. Większość kobiet nie ma problemów z zapięciem biustonosza w pozycji, gdy haftki znajdują się na plecach, ale może się zdarzyć, że należysz do wąskiego grona pań zapinających swój biustonosz z przodu i dopiero okręcających go wokół tułowia. Jeśli tak jest, możesz w pierwszej kolejności zapiąć stanik, a dopiero później pochylić się i włożyć piersi w miseczki.
- Pamiętaj, że podczas mierzenia biustonosza zapinasz go na „pierwsze” haftki, najbardziej zewnętrzne. Musisz mieć możliwość późniejszego ściśnięcia swojego stanika, gdy z biegiem czasu będzie się rozciągał.
- Dopiero teraz jest czas na założenie i ewentualne wyregulowanie ramiączek. Muszą być tak dopasowane, aby nie spadały podczas ruchu, ale tez nie wolno by wrzynały się w skórę ramion. Wiele kobiet ma przeświadczenie, że ramiączka w głównej mierze podtrzymują ich biust i próbują mocno ściskać się ramiączkami w celu jego podniesienia. Nie jest to prawdą. Za podtrzymanie piersi odpowiada przede wszystkim pas pod biustem, ramiączka tylko pomagają mu w tym. Jednak część ciężaru i uniesienia piersi spada również na ramiączka, dlatego przy większym biuście dobrze, by były nieco szersze.
- Na samym końcu następuje układanie piersi w biustonoszu. Można je wykonać dwoma sposobami: układnie dłonią lub potrząsanie.
Układanie dłonią piersi w biustonoszu
W lekkim skłonie odwiedź od ciała fiszbinę jedną ręką, a drugą włóż do miseczki jak najbliżej pachy. Następnie lekko masującym ruchem „zgarnij” pierś do przodu. Powtórz tę samą procedurę z drugą piersią.
Układanie piersi poprzez potrząsanie
Metoda, którą należy stosować raczej do już dopasowanego stanika, który wkładasz kolejny raz. Nie do końca sprawdza się podczas mierzenia i dopasowywanie nowego modelu.
Pochyl się do przodu i obiema rękami lekko chwyć za fiszbiny a następnie delikatnie nimi potrząśnij, ewentualnie po chwyceniu za fiszbiny lekko zakołysz swoim tułowiem. Piersi również powinny wpaść w miseczki tak, aby było im i Tobie wygodnie.
Na pierwszy rzut oka cała procedura towarzysząca mierzeniu i zakładaniu biustonosza, może wydawać się długa i skomplikowana. Jednak wcale tak nie jest. Spróbuj, a sama się przekonasz. Wszystko wygląda tak podczas czytania. Już przy pierwszej próbie dojdziesz do wniosku, że nie ma w tym nic trudnego. Jeśli wyrobisz sobie nawyk zakładania stanika w sposób zalecany przez specjalistów, okaże się, że szybko przestaniesz zwracać uwagę na to, co z początku wydawało się skomplikowane.