Biustonosz bezszwowy – wygodny, uniwersalny, na lato i inne pory roku

Biustonosz bezszwowy

Idealne na lato i do przylegającej bluzki – bezszwowe biustonosze, czasem zwane  t-shirt bra, to must have w każdej damskiej szafie.

Nie wyróżniają się właściwie niczym specjalnym, prócz wygody i dostosowaniem do wielu różnych stylizacji. Można je założyć o każdej porze roku, ale najchętniej sięgamy po nie w upalne dni, ponieważ zapewniają wtedy komfort i są niewidoczne.

Bezszwowe modele biustonoszy charakteryzują się tym, że są idealnie gładkie. Ich miseczki nie są niczym ozdobione. Mogą być termicznie wymodelowane, co daje doskonałe wsparcie dla większych piersi lub miękkie, które będą przewiewne i lekkie.

Jak wygląda bezszwowy biustonosz

Bezszwowe biustonosze, jak sama nazwa wskazuje, są pozbawione szwów. Jeśli dodać do tego brak koronek czy innych dodatków – otrzymujemy stanik doskonale dopasowany do każdej odzieży. Jest tak gładki, że nie będzie się odznaczał nawet przy najbardziej dopasowanej sukience, nie będzie widoczny przy prześwitujących tkaninach lub koronkach czy siateczkach. Jeśli tylko dobierze się odpowiedni kolor biustonosza do stylizacji, można mieć pewność, że nie zostanie on zauważony.

Stanik bezszwowy może posiadać ramiączka na stałe, odpinane ramiączka lub można go nosić bez ramiączek. Model, który można nosić bez dopinania ramiączek, ma dodatkową użyteczność – będzie się nadawał do topu z cienkimi ramiączkami typu spaghetti, do hiszpanki czy sukienki pozbawionej ramiączek.

Bezszwowe staniki z termicznie wymodelowanymi miseczkami są również dobrym wyborem, gdy szukamy biustonosza do oficjalnych biurowych lub biznesowych stylizacji. W takim zastosowaniu panie chwalą niewidoczność stanika oraz to, że nawet w chłodniejsze dni sutki i brodawki nie będą się odznaczać.

Dla kogo bezszwowy biustonosz

Właściwie dla każdej kobiety. Nawet jeśli wydaje się dość nudny, to z pewnością ten fakt jest rekompensowany jego uniwersalnością.

Jest szczególnie polecany dla pań, które nie lubią usztywnień i fiszbin, cenią sobie wygodę ponad ozdoby czy dodatki w staniku.

Jest również dobrym modelem po domu. Dla kobiet, które źle się czują bez biustonosza nawet w czasie relaksu, miękki stanik bezszwowy będzie doskonałym wyborem.

Biustonosz typu spacer

W większości jest  również modelem bezszwowym, ale dodatkowo jego miseczka jest z tzw. pianki spacer. Inaczej zwany stanikiem 3D, ponieważ składa się z 3 warstw: górnej, dolnej i środkowej – dystansowej, czyli spacer co oznacza przestrzeń (oddzielającą dwie zewnętrzne warstwy). Więcej o takim modelu biustonosza możesz przeczytać tutaj.

Jest to wręcz idealny stanik na gorące dni, ponieważ miseczki spacer zapewniają piersiom dostęp do powietrza i odprowadzenie ciepła oraz wilgoci. Kupowany głównie na lato, ale w innych porach roku również jest chętnie noszony.

Do czego nosić biustonosz bezszwowy

Właściwie do wszystkiego, a szczególnie do mocno przylegającej odzieży. Jeśli nie wiesz jakiś stanik założyć, żeby było dobrze, to bezszwowy zawsze się sprawdzi. Wyjątkiem są oczywiście stylizacje bez pleców wymagające biustonosza samonośnego, ale jego również w pewnym stopniu można nazwać bezszwowym, ponieważ miseczki samoprzylepnych staników raczej są pozbawione szwów.

Stanik bezszwowy będzie dobrym wyborem, gdy chcesz, by był niewidoczny i nie jesteś pewna, że Twoja bluzka czy sukienka nie prześwituje. Nawet jeśli nie jest prześwitująca w zwykłym świetle dnia, to w innych miejscach, jak na przykład kluby może być oświetlenie, które zrobi z niej prześwitującą. W takich przypadkach biustonosz bezszwowy, dobrany kolorem do koloru skóry (cielisty, beżowy, nude, porcelanowy) będzie najlepszym rozwiązaniem.

Możesz być zainteresowana