Brafitting wirtualny, czyli jak dobrać biustonosz z pomocą profesjonalistki i bez wychodzenia z domu

Brafitting wirtualny

Pandemia wdarła się w nasze życie i w znacznym stopniu je zmieniła. Nie tylko inaczej pracujemy, ale również w inny sposób robimy zakupy. Do tej pory nie można było sobie wyobrazić, że da się skorzystać z porady brafitterki bez konsultacji w salonie. Koniecznością było przymierzenie przynajmniej kilku modeli staników, omówienie preferencji i przetestowanie na sobie tego, co razem z profesjonalistką zostało wybrane.

W pandemii wszystko się zmieniło. Zamknięcie sklepów, konieczność robienia wszystkich zakupów przez internet i brak możliwości przymierzania ubrań i bielizny zmusiło sprzedawców do zmierzenia się nowymi wyzwaniami i wyzwolenia pokładów kreatywności.

W ten sposób powstał brafitting wirtualny, a wraz z nim przymierzalnie i doradztwo za pomocą łączy internetowych. Niewykonalne? W pierwszej chwili może się tak wydawać, ale już przy bliższym zapoznaniu się z tematem okazuje się, że wcale nie takie trudne.

Na czym polega wirtualny brafitting?

Konsultacje za pomocą internetowej kamerki są nie tylko dość proste, ale też zapewniają pełną dyskrecję. Nie ma konieczności rozbierania się, czasem wystarczy tylko podanie dokładnych wymiarów i oczekiwań. Jeśli klientka chce, może pokazać się brafitterce w swoim biustonoszu czy koszulce, co oczywiście ułatwi sprawę i pozwoli na lepsze dobranie najlepszego modelu biustonosza.

Do skorzystania z internetowej pomocy brafitterki jest konieczne nawiązanie połączenia wideo po wcześniejszym umówieniu się. Można się łączyć przez WhatApp, Messenger, Skype lub za pomocą innych dostępnych komunikatorów.

Wymiary i modele – czyli najważniejsza część brafittingu.

Nowe klientki salonu muszą przejść część nudną, ale konieczną procedurę, czyli dokładne pomiary. Klientki, które już robiły zakupy, a ich wymiary się nie zmieniły, mogą liczyć, że salon posiada wszystkie ich dane.

Drugim krokiem jest wybór modelu biustonosza. Profesjonalna, doświadczona brafitterka nie ma z tym problemów. Wystarcza spojrzenie na sylwetkę klientki, krótka rozmowa dotycząca jej preferencji i wybór fasonu nie nastręcza trudności.

Niektóre internetowe sklepy z bielizną, które posiadają wirtualne przymierzalnie, mają w swojej ofercie jeszcze jedną, znacznie ułatwiająca podjęcie decyzji propozycję.

Jest nią możliwość zobaczenia stanika na modelce o zbliżonych do klientki kształtach. Dzięki temu lepiej widać, czy dany model biustonosza wygląda tek, jak się tego spodziewamy.

Szansa dla każdej kobiety

Wirtualny brafitting stwarza świetną okazję do korzystania z profesjonalnych porad kobietom, które w innych okolicznościach nie mogłyby sobie na niego pozwolić. Zabieganym i ciągle zapracowanym, mieszkankom małych miasteczek i wsi, młodym matkom. Kobietom, którym odległość lub brak czasu nie pozwala na umówienie się w stacjonarnym sklepie z brafitterką.

Skorzystanie z porady i zrobienie zakupów online to tylko chwila. Wymaga zarezerwowania sobie zaledwie kilku minut w domowym zaciszu, kiedy nikt nie będzie przeszkadzała i zaglądał przez ramię.

Zakupy poczynione w ten sposób są zwykłymi zakupami w internetowym sklepie. Nie niosą za sobą ryzyka, ponieważ każdy element bielizny można wymienić na inny rozmiar lub zwrócić. Jednakże z doświadczenia sklepów prowadzących wirtualny brafitting wynika, że zwrotów jest niewiele, ponieważ na zatrudnionych w nich profesjonalistkach naprawdę można polegać.

Możesz być zainteresowana