Biustonosz po domu. Jeśli nosić stanik w domu to kiedy i dlaczego.

A ja noszę biustonosz w domu

Nosisz? Bardzo fajnie, ale po co? Jeśli rzeczywiście, przebywając w domowym zaciszu, nosisz biustonosz, to nie ma w tym nic złego. Niedobry może być jedynie motyw, który powoduje, że tak robisz.

Jeśli katujesz się biustonoszem (w dodatku wyposażonym w fiszbiny) w domu, ponieważ wierzysz, że jest to najlepszy sposób na ustrzeżenie swoich piersi przed opadnięciem, to nie jest to dobry argument. Nikt nie dowiódł jeszcze, że biustonosz (nawet najlepiej dopasowany) nie dopuści do utraty jędrności Twoich piersi. Nie spowoduje, że grawitacja nie będzie działać, nie opóźni skutków Twojego wieku i nie cofnie zmian spowodowanych ciążą.

Dlatego, jeśli nosisz biustonosz w domu tylko z powodu ochrony przed opadaniem biustu, to spokojnie możesz z tego zrezygnować i przestać się męczyć.

Zupełnie innym argumentem jest wygoda. Każdy domowy strój powinien się nią charakteryzować i biustonosz również. Nie bez przyczyny bardzo chętnie sięgamy w domu po dres, miękkie bluzy i kapcie. Może nie są seksowne i eleganckie, ale zapewniają największy komfort.

Kobiety bujnie wyposażone przez naturę, posiadające duże i ciężkie piersi, często nie wyobrażają sobie możliwości spędzania czasu bez stanika nawet podczas domowego relaksu.

Dzieje się tak, ponieważ duże piersi, które nie są w żaden sposób ujarzmione, potrafią sprawiać swojej właścicielce sporo problemów. Nawet chodzenie po domu sprawia, że się kołyszą, podskakują i sprawiają dyskomfort. Zdecydowanie lepsze samopoczucie jest w staniku niż bez niego.

To samo dotyczy piersi, które nie tylko są dość duże, ale jeszcze dodatkowo opadają. To powoduje, że nie uzbrojone w biustonosz, stykają się z górną częścią brzucha i mogą doprowadzić nawet do odparzeń (szczególnie w gorące dni).

Jeśli nosisz stanik w domu, ponieważ Twoim motywem jest wygoda – wszystko w porządku. Twój wybór jest jak najbardziej właściwy.

Czy powinny być fiszbiny?

Biustonosz w domu powinien zapewniać jak najwięcej komfortu. Można sobie odpuścić piękny wygląd piersi i doskonałe ich wymodelowanie. Mogą trochę opaść, mogą się zakołysać. To nie jest priorytet. Dlatego w domowych warunkach warto sięgnąć po stanik, który będzie dawał wyłącznie wygodę.

Do takich biustonoszy zaliczają się modele miękkie, ewentualnie półusztywniane, ale pozbawione fiszbin. Doskonałe są tzw. biustonosze T-shirt i biustonosze do karmienia piersią w nocy (!). W szczególnie gorące dni sprawdzą się koszulki z biustonoszem (top od reszty oddzielony gumką).

Rezygnacja z drutów w domu to najważniejszy element, który sprawi, że komfort się poprawi, ale nie tylko. Wybór odpowiedniego biustonosza,  materiału, z którego jest uszyty i dodatków, w które jest wyposażony, ma też wielkie znaczenie. Domowy biustonosz powinien być z bawełny, nie posiadać koronek (a jeśli już to delikatne i miękkie) i być pozbawiony wszelkich atrakcji typu baskinka.  

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że można kupić biustonosz przeznaczony do spania. O ile spanie w nim nie jest wskazane (wyjątek stanowi karmienie piersią, więcej o tym przeczytasz tutaj), to wkładanie takiego modelu w domu jest dobrym pomysłem.

Biustonosze do spania dla karmiących to miękkie, bawełniane, przypominające topy staniki. Mają jedną dużą przewagę nad topem, a jest nią oddzielenie jednej piersi od drugiej. Każda kobieta posiadająca większe piersi wie, jakie ma to znaczenie dla komfortu.

W domowym zaciszu sprawdzą się również miękkie staniki pozbawione drutów lub biustonosze zwane T-shirtowymi również bez fiszbin.

Dobrym wyborem może być braletka. Warto tylko zwrócić uwagę na to, z czego jest uszyta, ponieważ te modele kochają koronki. Są tworzone do pokazywania (zalotnego wymykania się spod ubrania) i z założenia bywają niezwykle ozdobne. Takie braletki do domu nie sprawdzą się najlepiej, zresztą szkoda ich do zwykłych domowych zajęć. Lepiej wybrać miękką i bawełnianą.

Na upały lub zimą pod ubraniem dobrze się sprawdzi koszulka, której integralną część stanowi biustonosz. Są modele ze stanikiem na fiszbinach i modele z miękkim biustonoszem, lub topem oddzielonym od reszty koszulki gumką. Dwie ostatnie doskonale się nadają do noszenia po domu. Oddzielą piersi od górnej części brzucha, poprawią ich stabilność, a nawet rozdzielą je. Takich koszulek jest wiele różnych rodzajów, a modele do karmienia piersią zdadzą egzamin szczególnie w przypadku pań obdarzonych większym rozmiarem piersi.

Wyjątek – biustonosz sportowy w domu

Jeśli uprawiasz jakikolwiek sport w domu – posiadanie odpowiedniego biustonosza (i zakładanie go w czasie ćwiczeń!) jest konieczne. Nie ma znaczenia, że nikt Cię nie widzi i nie może zobaczyć podskakujących piersi. Tu nie chodzi o estetykę, ale o zdrowie. Biustonosz sportowy jest obowiązkowy w czasie treningu i nie ma znaczenia, gdzie ten trening będzie się odbywał. Dlaczego to takie ważne i jakie ma znaczenie, dowiesz się zaglądając tutaj.

Możesz być zainteresowana