Staniki koronkowe – jakie dla małych i dużych biustów.

Staniki koronkowe

Koronka, od zawsze, jest jednym z najchętniej stosowanych dodatków do biustonosza. Niezwykle kobieca, piękna i ozdobna. Nasze prababki uwielbiały koronki i chętnie sięgały po nie do przystrajania gorsetów oraz innych elementów stroju.

Współczesna kobieta nie różni się od poprzedniczek i podobnie jak nasze antenatki kochamy koronki, które nigdy nie wychodzą z mody. W porównaniu do poprzedniczek mamy tę przewagę, że każda z nas może sobie na nie pozwolić.

Tworzone maszynowo są zdecydowanie tańsze i nie tracąc na uroku, są przyjemne w dotyku i można je nosić bezpośrednio na skórze. Wykonane z przyjaznych materiałów nie drapią i nie kłują, są przyjazne i nawet kobiety wymagające największego komfortu mogą je zakładać.

Mówiąc o staniku koronkowym, właściwie można mówić o każdym rodzaju stanika. Jest to tak uniwersalna ozdoba, że stosuje się ją w wielu modelach. Zarówno usztywniane, jak i miękkie biustonosze posiadają koronkowe wstawki, dodatki czy aplikacje.

Koronki są stosowane w dużych i małych rozmiarach biustonoszy, w modelach z fiszbinami i bez. Tak naprawdę jedynie bielizna bezszwowa, sportowa oraz staniki samoprzylepne są ich zupełnie pozbawione, choć i to nie do końca musi się sprawdzać.

Poszukując stanika koronkowego lub stanika z koronką musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania związane z rozmiarem i potrzebami Twoich piersi. Dopiero potem można skupić się na szczegółach wyglądu konkretnego modelu.

Bralette

Można go nazwać sztandarowym modelem koronkowego biustonosza. Dlaczego? Ponieważ bardzo często jest uszyty wyłącznie z koronki.

Obecnie jest to model, po który kobiety sięgają bardzo chętnie. Wpisuje się w światowe trendy mody i powrotu do naturalności.

Podobnie jak nasze prababki zrzuciły kiedyś gorsety, teraz my zrzucamy z siebie usztywnienia i „druty”, elementy podnoszące i poprawiające kształt piersi.

Braletki to biustonosze miękkie, zapewniające wygodę i wymagające zaakceptowania swojego ciała i jego kształtów. Nie posiadają dodatków w postaci wkładek, fiszbin, usztywnień. Dzięki temu można się w nich czuć swobodnie i komfortowo.

Ze względu na to, że zdobyły tak ogromną popularność i wychodząc naprzeciw tradycyjnym potrzebom kobiet, oprócz braletek miękkich pojawiły się również takie, które modelują i podtrzymują piersi. Nie tracąc na urodzie i posiadając wszystkie charakterystyczne elementy braletki (trójkątne miseczki, koronkowe zdobienia, delikatny i lekki materiał) są uzupełnione o fiszbiny czy usztywnienia. Niektóre nawet mają wkładki push-up.

Chcesz się dowiedzieć więcej o modelach bralette? Dla kogo są przeznaczone i jak je nosić? Przeczytaj wpis: Bralette. Co to jest. Jakie są typy. Jak nosić. Dla kogo jest przeznaczony.

Staniki koronkowe o dużych rozmiarach

Dla pań puszystych lub takich, które natura szczodrze obdarzyła i wyposażyła w obfite piersi, model bralette nie jest najlepszy. Po pierwsze dla takich biustów nie jest dostępny, po drugie raczej nie sięgnie po niego kobieta poszukująca miseczki w rozmiarze K.

Nie znaczy to, że dla takich kobiet nie ma możliwości zakupu biustonosza ozdobionego koronką. Wręcz przeciwnie. Jest cała gama modeli stworzonych z myślą o dużych biustach i paniach poszukujących nie tylko podtrzymania, ale też estetyki i pięknych dodatków.

Full-cup, bustier, minimizer z koronką to eleganckie i dostosowane do dużych piersi staniki, które będą się wspaniale prezentować i zapewnią stabilizację.

Staniki koronkowe w małych rozmiarach

Oczywiście bralette, ale nie tylko. Posiadając małe piersi, nie jesteś skazana wyłącznie na ten model z koronką.

Jest cała gama innych, równie wspaniałych biustonoszy koronkowych, które mogą Ci się spodobać.

Balkonetka, plunge, half-cup,push-up, bandeau czy bardotka, każdy z tych modeli może być ozdobiony pięknymi, eleganckimi koronkami, które zachwycą każdą kobietę.

Biustonosze koronkowe z fiszbinami

Fiszbiny, zwane potocznie drutami, są dodatkowym elementem pozwalającym na podtrzymanie i ukształtowanie piersi. Stosowany nie tylko przy obfitszym biuście, ale też przy tym, który utracił jędrność. Wiele kobiet jest tak przyzwyczajonych do tego rodzaju dodatkowego wsparcia, że nie wyobraża sobie możliwości rezygnacji z fiszbin. I nie ma takiej potrzeby.

Poszukując stanika z koronkami, nie trzeba jednocześnie rezygnować ze swoich standardów. Modeli z fiszbiną i koronką jest dużo i spokojnie można nimi zastąpić modne braletki.

Możesz być zainteresowana