Czy stanik można prać w pralce

Czy stanik można prać w pralce?

Stanik to wbrew pozorom, dość wyrafinowana konstrukcja. Nie jest to zwykły kawałek bielizny uszyty z kilku kawałków materiału. Haftki od zapięcia, delikatne koronki, wzmocnienia (fiszbiny czy druty) nie wspominając już o samych miseczkach, wszystkie te elementy mogą ulec uszkodzeniu podczas prania w pralce.

Zatem, czy można prać stanik w pralce? Owszem można, jednakże nie można (nie powinno się) wrzucić go do pralki jak zwykłą bieliznę. Aby odpowiednio zadbać o biustonosz podczas prania w pralce, powinno się bezwzględnie przestrzegać kilku prostych zasad. Należy jednak mieć na uwadze, że większość producentów zaleca zastosowanie starego dobrego „babcinego” sposobu prania, czyli pranie ręczne.

Jakby na to nie patrzyć w bębnie pralki nie panuje „przyjazna” atmosfera. Oczywiście nie bez powodu, w końcu pralka ma zadanie usunąć wszystkie zabrudzenia z rzeczy, które zostały w niej umieszczone.

Najtrudniejsze dla stanika jest faza prania, która polega na mechanicznym wybijaniu cząstek brudu z materiału. Aby to zrealizować, bęben pralki kręci się raz w jedną raz w drugą stronę. Dzięki temu wszystkie rzeczy, które są w pralce, tłuką o bęben, wybijając jednocześnie brud z materiału. Niestety, powoduje to także, że wszystko, co jest w bębnie pralki, plącze się i skręca ze sobą.

Może zatem się zdarzyć, że zakończeniu prania biustonosz będzie czysty, ale może wyglądać jak „wyjęty psu z gardła”. Jednak nie to jest najgorsze, gorzej, gdy nie będzie już dobrze leżał. Pół biedy jak dotyczy to taniego modelu kupionego na wyprzedaży w supermarkecie, ale wyobraź sobie, że stanie się to z Twoim ukochanym, i wcale nie tanim, stanikiem.

Przy praniu w pralce uważaj na staniki z drutami.

Bezwzględnie powinno unikać się wkładania stanika z drutami (fiszbinami) do pralki. Podczas prania druty mogą najzwyczajniej na świecie wyjść ze stanika. W takiej sytuacji praktycznie jest on już bezużyteczny, ale to nie jedyny problem.

Druty, które wyszły z biustonosza, mogą także uszkodzić pozostałe części garderoby, które znajdują się w bębnie, a w najgorszym przypadku uszkodzić samą pralkę.

Jak prać stanik w pralce?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć o tym, jak należy prać stanik w pralce, warto przeczytać jeden wpis na tej stronie. Jest to wprawdzie dodatkowa minuta czytania, ale dzięki temu nie popełnisz podstawowych błędów: Jak prać stanik w pralce.

Możesz być zainteresowana