Jaki stanik najlepszy na lato. Braletka, miękki, spacer, a może półusztywniany. 4 warianty na gorące dni.

jaki stanik na lato

Kiedy na dworze robi się gorąco, kobiety sięgają po lekkie i przewiewne bluzki, sukienki z dekoltami i topy na cienkich ramiączkach. Takie stylizacje i wysokie temperatury wymuszają dopasowanie odpowiedniego biustonosza. Należy zadbać nie tylko o to, żeby naszym piersiom nie było zbyt gorąco, ale również o to, żeby biustonosz dobrze się komponował z letnimi strojami.

Jak dobrać biustonosz na lato, żeby w gorące dni zapewnić sobie komfort

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z czego biustonosz jest uszyty i w ile warstw jest wyposażona miseczka. Im bardziej oddychający i naturalny materiał, tym lepiej. Im warstw mniej tym również lepiej, choć od tej reguły są pewne wyjątki.

Braletka

Jest wręcz wymarzonym biustonoszem na letnie dni. Cieniutka, często z samej koronki lub siateczki, wyposażona w niewielkie trójkątne miseczki, które zwykle nie są w żaden sposób usztywniane. Do tego niezwykle ozdobna i kobieca. Może z powodzeniem być widoczna spod odzieży i nie będzie to źle widziane.

Dlatego braletka jest wręcz idealna do letnich stylizacji. Nie tylko lekka i przewiewna, ale również nie wymaga dobierania do niej odpowiedniej bluzki czy sukienki. Jej paseczki, koronki czy inne ozdobne elementy są doskonałym dopełnieniem letnich strojów.

Niestety braletka ma jedno, spore ograniczenie. Jest przeznaczona dla pań o mniejszych piersiach. Kobiety hojniej wyposażone przez naturę nie mają czego szukać wśród tego rodzaju biustonoszy.

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o braletkach, zerknij tutaj.

Spacer

Biustonosz typu spacer jest stosunkowo nowym i świetnym rozwiązaniem na lato. Dodatkowo również panie o większych piersiach mogą sięgnąć po ten stanik!

Technologia 3D (bo tak również nazywane są te staniki) polega na użyciu w miseczkach pianki spacer. Składa się ona z trzech warstw i jest niezwykle przewiewna. Zawdzięcza to warstwie środkowej (dystansowej), która łączy ze sobą dwie zewnętrzne, które z kolei przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć.

O biustonoszach typu spacer możesz przeczytać więcej tutaj.

Ten typ staników jest rekomendowany na wiosnę i lato nie tylko ze względu na swoje właściwości związane z przewiewnością i lekkością, ale również ze względu na uniwersalność tych modeli. Zwykle są to staniki typu kopa, w kolorach bazowych (biel, czerń i beż), niewidoczne pod ubraniem, ponieważ bezszwowe. Można je założyć do wielu letnich stylizacji, a nawet do większych dekoltów (na przykład typu plunge).

Modele typu spacer w dużo większym stopniu niż braletka potrafią wymodelować biust i zapewnić mu odpowiednie podtrzymanie. Dlatego mogą je nosić również kobiety o większych piersiach i czuć się pewnie. Trzeba jednak pamiętać, że spacer nie zapewni takiego wsparcia, jak usztywniany biustonosz wspomagany fiszbinami.

Biustonosz miękki

Jest również przeznaczony raczej dla mniejszych piersi, ale przy wsparciu fiszbin można również założyć go przy trochę większym biuście. Najważniejsze jest dopasowanie. Odpowiednio dobrany, wyposażony w na przykład szerszy pas pod biustem, miękki biustonosz, zupełnie dobrze radzi sobie też z pełniejszymi piersiami.

Może być uszyty z koronek, siateczek, może być bardzo piękny i ozdoby, wyposażony w dodatkowe paseczki. Dzięki temu, podobnie jak braletka, jeśli odrobinę wystaje spod odzieży, nic złego się nie stanie.

Biustonosz półusztywniany

Alternatywa na lato dla pań, które nie są w stanie pokazać się bez większego wsparcia dla biustu. W takim staniku tylko dolna część biustu jest narażona na przegrzanie (zawsze to lepsza opcja niż w całkiem usztywnianym staniku).

Biustonosz w połowie usztywniany na lato może być w górnej części uszyty z koronki lub siateczki, natomiast dolna część jest usztywniona pianką lub gąbką. Takie połączenie pozwala na spory komfort w upalne dni i jednocześnie daje dobre wsparcie większym i cięższym piersiom oraz takim, które utraciły jędrność.

Jak dobrać biustonosz do letniej stylizacji

Ubrania na lato to duże dekolty, odkryte ramiona lub plecy, topy z bardzo cienkimi ramiączkami lub tank topy, cienkie, czasem dość przezroczyste materiały. Takie stylizacje wymagają dobrania odpowiedniego biustonosza nie tylko ze względu na wygodę, lecz bardziej ze względu na dopasowanie. Jak wiadomo, kobieta dość często jest w stanie zrezygnować z komfortu, byle tylko dobrze się prezentować.

Do dużych, głębokich dekoltów można zastosować staniki do zadań specjalnych: samoprzylepne, samonośne, w niektórych przypadkach biustonosze multiway lub braletki, czasem nawet naklejki na piersi.

Z kolei stylizacje z odkrytymi ramionami lub topy o bardzo cienkich ramiączkach zakładamy na biustonosze typu bardotka (z odpinanymi ramiączkami i silikonowymi paskami). Te i inne modele odpowiednie na przykład do hiszpanki zobaczysz: stanik do dużego (głębokiego) dekoltu, jaki stanik do hiszpanki.

Możesz być zainteresowana