Fiszbiny w biustonoszu. Wady i zalety, wpływ na zdrowie i wygląd.

Fiszbiny w biustonoszu

Fiszbiny w biustonoszu są metalowymi lub plastikowymi prętami umieszczonymi u podstawy miseczki, mającymi na celu utrzymanie kształtu i podparcie piersi.

Ich zalety są niezaprzeczalne i w szczególności dotyczą dużych biustów, ale również niewielkie i wiotkie piersi oraz opadające, z powodu wieku czy szybkiej utraty wagi, wymagają takiego wsparcia.

Zalety noszenia biustonosza z fiszbinami:

  1. Wsparcie i kształtowanie – fiszbiny pomagają utrzymać kształt piersi, co może poprawić ich wygląd i komfort noszenia stanika.
  2. Uniesienie piersi – szczególnie ważne dla kobiet starszych, których biust z wiekiem staje się mniej jędrny i piersi stają się wiotkie.
  3. Odciążenie pleców – dla niektórych kobiet noszenie biustonosza z fiszbinami może pomóc w rozkładaniu ciężaru piersi, przynosi ulgę plecom.

Wady noszenia biustonosza z fiszbinami:

  1. Ograniczona ruchomość – niektóre kobiety uważają, że noszenie fiszbinów ogranicza ich ruchomość i może być niekomfortowe, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej.
  2. Nieprawidłowe dopasowanie- jeśli biustonosz z fiszbinami nie jest odpowiednio dobrany, może powodować dyskomfort, otarcia, a nawet problemy z krążeniem.
  3. Nacisk na tkankę piersiową – długotrwałe noszenie źle dopasowanego biustonosza z fiszbinami może wywierać nacisk na tkankę piersiową, co może być potencjalnie szkodliwe.

Bardzo ważne jest, że wady biustonosza z fiszbinami pojawiają się wtedy, gdy stanik jest źle dobrany. Przede wszystkim źle dopasowane miseczki, a co za tym idzie źle rozłożone na ciele fiszbiny, powodują, że biustonosz staje się groźny dla noszącej go kobiety.

Drugim, równie ważnym aspektem, jest pochodzenie stanika. Modele z niepewnych źródeł, ze straganów, z chińskich platform zakupowych, kuszą cenami, ale niekoniecznie jakością. Za tym idzie niebezpieczeństwo, że można zaszkodzić nie tylko urodzie piersi, ale przede wszystkim ich zdrowiu. Biustonosz z fiszbiną zakupiony w sklepie z bielizną, który ma znaną i cenioną markę, z pewnością nie zaszkodzi zdrowiu, jeśli tylko jest dobrze dobrany do sylwetki.

Dla kobiet, które mają wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porady specjalistki. Brafitting jest coraz bardziej dostępny w sklepach stacjonarnych, ale możliwy również online.

Sprawdź:

Alternatywy dla biustonoszy z fiszbinami

Niektóre kobiety, pomimo nawet najlepszego dobrania stanika przez specjalistkę, nie potrafią nosić fiszbin. W takim przypadku nie ma co się zmuszać. Na rynku jest wiele zamienników, biustonoszy bez fiszbin, które z powodzeniem zastąpią „druty”. W dodatku są to nie tylko modele do codziennych stylizacji, ale też specjalne, takie jak push-up, spacer czy bardotki bez ramiączek. Może nie są tak popularne, ale z całą pewności można je znaleźć w sklepach z damską bielizną.

Sprawdź:

Możesz być zainteresowana