Czy pod stanik sportowy zakłada się zwykły

Czy pod stanik sportowy zakłada się zwykły

Na wstępie konieczne jest wyjaśnienie. Zadane w tytule pytanie dotyczy typowego stanika sportowego, a nie topu, który można zakładać przy lekkich ćwiczeniach. Innymi słowy, mowa jest o staniku, którego przykład można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Czym się wyróżnia stanik sportowy
Przykład stanika sportowego

Zadaniem stanika sportowego jest unieruchomienie biustu i ograniczenie wstrząsów podczas mniej lub bardziej intensywnego wysiłku fizycznego. Dobry stanik sportowy jest w takim przypadku mniej więcej dwa razy efektywniejszy niż najlepszy nawet zwykły stanik, który jest używany na co dzień. Więcej na ten temat możesz przeczytać we wpisie dotyczącym staników sportowych.

Zatem, czy pod stanik sportowy zakłada się zwykły. Zdecydowanie nie. Pod stanik sportowy nie można zakładać zwykłego stanika.

Staniki sportowe projektowane są jako konstrukcje, które „samodzielnie” muszą ochronić piersi (małe i duże), przed przeciążeniami występującymi podczas ćwiczeń. Wspomaganie ich jakimikolwiek dodatkami może wręcz zaszkodzić Twoim piersiom.

Dodatkowo dojdzie kwestia komfortu, stanik sportowy jest zaprojektowany tak, aby bardzo dobrze utrzymywał piersi na właściwym miejscu. Nie ma tam, czyli między biustem a stanikiem sportowym, miejsca na jeszcze jeden biustonosz. To trochę tak, jakby próbować założyć zwykły stanik pod górę biki. Chyba nie ma odważnej na tym świecie, która by tego spróbowała.

Często można spotkać się opiniami w stylu: „Nie ma takiego stanika sportowego, który utrzymałby mój duży biust”. Takie opinie dotyczą raczej sytuacji, źle dobranego stanika, a nie jego konstrukcji. Lub też, co też jest bardzo prawdopodobne, dobrania niewłaściwego modelu do rodzaju ćwiczeń.

Możesz być zainteresowana