Stanik na szydełku. Dla kogo przeznaczony, gdzie kupić. A może wydziergać?

szydelkowe bralette

Od momentu, gdy nastała moda na bralette, pojawiły się również biustonosze dziergane na szydełku. Pomysł wspaniały i jednocześnie dość łatwy do samodzielnego wykonania dla każdej kobiety potrafiącej szydełkować. Dla tych, które nie mają takich zdolności lub brakuje im czasu na zajmowanie się szydełkowaniem, pozostaje udanie się do sklepu i zakup szydełkowej braletki.

Dla kogo biustonosz na szydełku.

Jak każda braletka jest przeznaczony raczej dla niewielkich piersi. Zrobiona samodzielnie nie jest wyposażona w miseczkę (choć zdolniejsze panie zapewne poradziłyby sobie i z takim zadaniem), zakupiona w sklepie również nie będzie posiadała wzmocnień. Jest to model stanika przeznaczony do ozdoby, a nie do modelowania ani podtrzymania.

Dla pań szczuplejszych i posiadających małe piersi doskonałym pomysłem jest szydełkowe bikini. Niezwykle ozdobne i piękne, z ciekawymi wzorami, frędzlami i dodatkami sprawdzi się w czasie upałów, ponieważ jego ażurowy wzór jest przewiewny.

Bardzo fajnym pomysłem jest również szydełkowy top, który może zastąpić górę od bikini i być noszony nie tylko na plaży, ale również do nieformalnych, letnich stylizacji.

Szydełkowy zresztą nie tylko może być biustonosz, czy bikini. Do topu można też dodać robione na szydełku spodenki, a do stanika stringi. W sieci można znaleźć całą gamę pomysłów i podpowiedzi, a nawet dokładanych schematów, jak taką część garderoby samodzielnie wykonać.

Gdzie kupić szydełkowy biustonosz

Dla pań chcących posiadać taki stanik, ale niepotrafiących lub niemających czasu na szydełkowanie, pozostają zakupy.

Nie jest tak łatwo znaleźć wymarzony biustonosz zrobiony na szydełku, ponieważ oferta w sklepach jest dość uboga. Czasem pozostaje zastąpić go koronkową braletką, która będzie imitowała szydełkowe wydzierganie. Nie jest to idealny pomysł, ale może zadowolić niektóre z pań, szczególnie gdy wybrać wzór z grubej koronki czy gipiury.

Jak nosić stanik zrobiony na szydełku

Odpowiedź jest prosta. Taki stanik nosimy jak każdą braletkę. Oznacza to, że można go w pewnym stopniu pokazać, ponieważ braletki z założenia są do tego przeznaczone. To obowiązuje oczywiście w stylizacjach nieformalnych. Na spotkanie biznesowe odpada. Stanik zrobiony na szydełku, z ozdobną miseczką i ramiączkami może, a nawet powinien lekko wystawać spod sweterka, marynarki czy bluzki. Często nawet jeszcze kolorystycznie się od nich odcina, żeby być jeszcze bardziej widocznym. Wiele zależy od odwagi noszącej go kobiety, sytuacji na którą jest założony oraz od fantazji. Ważne jest, aby wiedzieć na ile można sobie pozwolić, nie otrzeć się o wulgarność i pozostać najwyżej przy frywolności. Więcej na temat tego, jak nosić stanik typu bralette znajdziesz tutaj.

Możesz być zainteresowana