Jaki stanik do poprawienia kształtu biustu

Stanik dobieramy nie tylko do rozmiaru piersi oraz do wymiarów pod nimi, ale również należy zwracać uwagę na kształt biustu.

O ile rozmiar piersi łatwo i szybko można przedstawić za pomocą liczb, które przeliczamy na wymiar miseczki, o tyle zakwalifikowanie do rodzaju kształtu nie jest już tak oczywiste. Niezaprzeczalnie jednak ma ono znaczenie podczas wyboru modelu biustonosza.

Poznaj najbardziej charakterystyczne typy kształtów kobiecych piesi i sprawdź jaki stanik najlepiej do nich pasuje.

Dobór stanika w zależności od typu biustu

Stanik do okrągłych piersi

Dość łatwo do rozpoznania i co tu ukrywać chyba najbardziej pożądane. Takie, do których najłatwiej dobrać biustonosz. Są okrągłe i równomiernie wypełnione na całym obwodzie okręgu.

Właściwe dobranie stanika do każdego innego kształtu piersi dąży do tego, by stały się właśnie zbliżone do tego typu. Przy okrągłym biuście można pozwolić sobie właściwie każdy model biustonosza, należy jedynie pamiętać o ograniczeniach związanych z wielkością piersi.

Stanik do piersi o typie łezki

Najczęściej spotykany kształt biustu, który nie wymaga wielu zabiegów i stosowania specjalnych biustonoszy. Charakteryzuje się tym, że jest okrągły, ale odrobinę pełniejszy w dolnej części.

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką tego typu piersi, możesz właściwie nosić każdy rodzaj stanika, w którym będziesz się czuć komfortowo.

Stanik do piersi szeroko rozstawionych

Są dwa typy tego rodzaju biustu:

  • wschód-zachód – małe o szeroko rozstawionych sutkach, skierowanych w przeciwnych kierunkach,
  • boczne – większe z dość dużą przerwą pomiędzy i odchylające się ku zewnętrznej stronie.

Do tak zbudowanego biustu bardzo dobre są biustonosze bezszwowe i sportowe. Niezłym modelem jest również stanik typu plunge z nisko osadzonym mostkiem.

W przypadku piersi bocznych dobrym manewrem jest zakładanie biustonosza o jeden rozmiar większego.

Stanik do piersi blisko osadzonych

Przede wszystkim, nie należy ich na siłę od siebie oddzielać, lepiej natomiast wybrać biustonosz niżej zabudowany, podnoszący odrobinę biust. Pozwoli on na wyeksponowanie piersi i utworzenie między nimi czarującej kreseczki.

Stanik do piersi strzelistych

Charakteryzują się tym, że są pełniejsze w dolnej części i niestety zwykle odrobinę obwisłe. Są raczej dłuższe niż szersze i wystające. Przy tego rodzaju piersiach dobrze się sprawdzi biustonosz plunge, który je uniesie i spowoduje, że będą pełniejsze.

Stanik do piersi typu dzwony

Są podobne do strzelistych, ale trochę od nich bardziej obwisające. Prawie cały ich ciężar jest skupiony w dolnej części, są również troszkę szersze. Dla takiego biustu jest potrzebny solidny i dobrze podtrzymujący piersi stanik.

Stanik do piersi typu dzwony musi mieć miseczkę okalającą całą pierś, szersze ramiączka i obwód. Bardzo dobrym modelem jest balkonetka, przy której można się nawet pokusić o średnie zabudowanie. Przy dzwonach sięgaj po modele z fiszbinami i usztywnieniem o ile czujesz się w nich wygodnie.

Jaki stanik, gdy każda pierś w innym rozmiarze

Prawie każda kobieta ma odrobinę różniące się od siebie piersi. W większości przypadków są to niewielkie różnice.

Może się jednak zdarzyć, że asymetria piersi jest znaczna i widoczna. Jeśli oprócz wielkości dochodzi do tego zróżnicowany kształt, może to powodować problem. Jednakże i na to jest sposób.

Dobrym stanikiem dla takiego biustu jest push-up wyposażony w wyjmowane wkładki. Usunięcie jednej z nich pozwoli na wyrównanie dysproporcji. W tym modelu trzeba tylko pamiętać, że nie nadaje się on do ciągłego noszenia.

Wybór stanika poprawiającego mankamenty piersi

Dobór odpowiedniego biustonosza, który poprawi mankamenty piersi, jest w jakimś stopniu sztuką. Nie ma tu twardych zasad, nie można powiedzieć z całą pewnością, jaki stanik wyeliminuje konkretne problemy.

Zbyt wiele jest zmiennych wpływających na to, czego potrzeba w Twoim przypadku. Porady traktuj jak wskazówki, ale kieruj się również swoim rozsądkiem i wymaganiami stawianymi przez własne ciało.

Nie warto też zakuwać się w model biustonosza, który teoretycznie poprawi wygląd, ale nie sprosta innym wymaganiom związanym z wygodą.

Dlatego dobrym pomysłem jest skonsultować się ze specjalistką. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży bielizny możesz spokojnie skorzystać z porady brafitterki, która zajmie się konkretnie Twoim biustem i Twoimi potrzebami.

Możesz być zainteresowana