Jak prać stanik w pralce

Biustonosz jest delikatną częścią garderoby. Jest uszyty, a właściwie skonstruowany w taki sposób, że nawet niewielkie odkształcenie może być przyczyną jego nieprzydatności do dalszego noszenia.

Dlatego odpowiednie pranie stanika ma duże znaczenie i ogromny wpływ na to, czy posłuży Ci długo, czy też będziesz musiała ciągle wydawać pieniądze na nowe modele.

Upranie stanika w pralce jest ryzykowne, lecz nie niemożliwe.

Co należy mieć na względzie przy praniu stanika w pralce. Przy staniku nie jest najważniejsze, czy podczas prania nie straci on na swojej urodzie (choć to również jest ważne), ale przede wszystkim, czy będzie w dalszym ciągu spełniał swoją funkcję. A to w dużej mierze jest uzależnione od używanych środków piorących oraz od tego, w jaki sposób pranie się będzie odbywało.

W naszych czasach, zdominowanych przez urządzenia poprawiające jakość życia, bez których nie wyobrażamy sobie domowych obowiązków oraz zdeterminowanych ciągłym brakiem czasu, trudno sobie wyobrazić codzienne, wieczorne pranie bielizny ręcznie. Dlatego wiele kobiet, pomimo wiedzy, że pralka nie wpływa dobrze na ich biustonosz, mimo wszystko chętnie z niej korzysta i bez zastanowienia wkłada stanik do bębna razem z całą resztą odzieży.

Takie postępowanie doskonale wpływa na zniekształcenie się biustonosza, rozciągnięcie ramiączek i pasa pod biustem, wyrwanie haftek czy koronek wreszcie, w ekstremalnych warunkach, nawet wyrwanie drutów co zniszczy nie tylko stanik, ale może też zagrozić pralce.

Te argumenty silnie przemawiają za praniem stanika w ręku. Jednak argumenty argumentami, a życie nie zawsze chce się z tym pogodzić. Zbiegane, zapracowane nie mamy czasu, a często i chęci, żeby zawsze we właściwy sposób zadbać o swoją bieliznę. Dlatego pierzmy w pralce, a potem dopiero przychodzi czas na refleksję, że chyba nie był to dobry pomysł.

Jak prać stanik w pralce?

5 prostych zasad prania biustonosza w pralce

Jeśli jednak decydujesz się na pranie stanika w pralce, zapamiętaj kilka wskazówek, dzięki którym będzie to proces dużo bezpieczniejszy, niż zwykłe włożenie go z resztą ubrań do bębna.

Torebka do prania staników, wykonana z siateczki i zamykana na zamek błyskawiczny.
  • Stanik (staniki) wkładamy do palki razem z niewielką ilością innych rzeczy i warto pamiętać, żeby ta dodatkowa garderoba nie była ciężka. Zatem nie wchodzi w rachubę pranie stanika razem z jeansami czy dużym ręcznikiem.
  • Wybieramy delikatny program prania, taki który jest najbliższy praniu ręcznemu i który nie będzie miał szybkiego wirowania.
  • Wybieramy proszek, płyn czy kapsułki dla delikatnych tkanin. Można użyć takiego środka, który jest przeznaczony na przykład do kaszmiru lub dla dzieci.
  • Staniki miękkie czy sportowe bez fiszbin można włożyć bezpośrednio do tak przygotowanego bębna pralki, staniki z usztywnianymi miseczkami, z fiszbinami wymagają dodatkowo zamknięcia w specjalnej siateczce. To proste „urządzenie” zabezpieczy biustonosz, nie pozwoli mu się splątać z innymi częściami garderoby, a jeśli wybierzesz siateczkę usztywnianą – nie pozwoli ona na odkształcenie się miseczek.
  • Suszenie biustonosza nigdy nie powinno odbywać się w suszarce. Nie należy go narażać na dodatkowe „wstrząsy”. Lepiej suszyć na powietrzu, w dodatku „na płask” lub przewieszony za pasek umieszczony pomiędzy miseczkami, dzięki temu unikniesz rozciągania ramiączek.

Jak widać, przestrzegając kilku prostych zasad, da się wyprać biustonosz w pralce, co jednak nie jest zalecane.

Kulka do prania staników i innej bielizny
Kulka do prania staników i innej bielizny

Jeśli nie masz czasu, a Twój biustonosz domaga się odświeżenia, zamiast prać go w pralce, można zastosować manewr prania pod prysznicem.

Pranie stanika pod prysznicem zamiast prania w pralce

To proste i przez wiele kobiet stosowane wyjście polegające na wejściu pod prysznic w staniku i upraniu go mydłem prawie jednocześnie z kąpielą. Nie zajmie dużo czasu i z całą pewnością przysłuży się stanikowi bardziej niż „maltretowanie” go w pralce.

Stanik można prać pod prysznicem
Stanik można prać pod prysznicem

Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana