Biustonosz odciążający kręgosłup

U wielu kobiet narzekających na bóle kręgosłupa powodem może być ciężar biustu. Piersi obciążają kręgosłup, a źle dobrany biustonosz, zamiast go wspomagać, powoduje dodatkowy dyskomfort.

Jak zatem dobrać biustonosz odciążający kręgosłup? Aby zapewnić komfort plecom, szukaj staników z:

  • szerszym obwodem,

  • okalającą miseczką,

  • wstawką zbierającą,

  • szerszymi ramiączkami,

  • fiszbiny mogą być, lecz nie są niezbędne.

Takie modele są skierowane głównie do pań hojniej obdarzonych przez naturę, ale nie tylko.

Każda kobieta, nawet posiadaczka niewielkich piersi powinna zwracać szczególną uwagę na dobranie stanika do swoich indywidualnych potrzeb.

Duże piersi, opadające i wyposażone w źle dopasowany stanik powodują nie tylko bóle pleców, ale też karku, ramion i głowy.

Wybierając stanik, który ma za zadanie odciążyć Twój kręgosłup zwróć uwagę na następujące elementy

Właściwie dobrany obwód biustonosza

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie obwód, a nie ramiączka, jest odpowiedzialny za wsparcie dla piersi.

Na nim spoczywa ich ciężar i to pas pod biustem jest najważniejszy przy wybieraniu modelu biustonosza, który ma wspomagać kręgosłup.

Jeśli stanik (każdy nie tylko odciążający) będzie miał zbyt luźny i zbyt wąski obwód – piersi będą opadały na brzuch. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim niezdrowe. Może doprowadzić do garbienia się i spowodować wady postawy, a od tego już tylko krok do bólów kręgosłupa.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, jak prawidłowo dobrać rozmiar stanika przejdź do wpisu: Jak dobrać rozmiar stanika.

Szersze ramiączka

Nie mają tak dużego znaczenia, jak obwód pod biustem, ale nie należy ich lekceważyć.

One również mają udział w jego podtrzymywaniu i w modelach, których celem jest odciążenie kręgosłupa, powinny być szersze.

Duże znaczenie ma również rozmieszczenie ramiączek. Miejsce połączenia ramiączka z miseczką wpływa na wygodę. Im bliżej środka miseczki są usytuowane ramiączka, tym mniej będą się wrzynały w pachę, z drugiej strony szersze rozstawienie eliminuje fałdki tworzące się w okolicy ramienia.

Ramiączka dla staników odciążających są nie tylko szersze, ale często wyposażone w dodatkowe podszycie, na przykład z pianki. Dzięki temu ciężar piersi nie powoduje bólu ramion.

Miseczka okalająca pierś

Jeśli masz problemy z bólem kręgosłupa spowodowanym ciężarem biustu, wybieraj na co dzień biustonosz z miseczkami okalającymi całą pierś.

Miseczka złożona z trzech części, z podwójną warstwą tkaniny u dołu, tworząca całość wraz z szerszymi ramiączkami i paskiem zbierającym umieszczonym blisko ramienia będzie idealnym rozwiązaniem.

Jeśli wydaje Ci się, że taki model nie jest specjalnie uroczy, to pomyśl, jak nie zmysłowo będziesz się czuła z obolałymi plecami i karkiem. Takie model  zresztą wcale nie są nieeleganckie. Wiele z nich posiada piękne koronki, taśmy i wstawki. Zresztą nie trzeba w swojej garderobie posiadać wyłącznie takich staników. Na specjalne okazje można założyć coś bardziej seksownego.

Fiszbiny czy bez

Jeszcze do niedawna były nieodłącznym elementem biustonosza. Teraz od „drutów” się odchodzi.

Współczesna technologia pozwala na tworzenie biustonoszy, które będą spełniały wszystkie swoje funkcje i nie zawierały dodatkowych elementów podtrzymujących.

Dobry materiał, dobre uszycie i dopasowanie w zupełności wystarcza, żeby stanik podtrzymywał i stabilizował oraz nie powodował bólu. Są jednak kobiety, które bez fiszbin źle się czują i dla nich również jest wiele modeli odciążających. Zasady są te same w obu przypadkach.

Dobra alternatywa dla stanika odciążającego kręgosłup

Półgorset, gorset

Dla problemów z kręgosłupem półgorset lub nawet gorset jest świetnym rozwiązaniem. Jeśli nie miałaś z nimi dotychczas do czynienia, warto zacząć od półgorsetu. Jego zaletą jest szeroki pas pod biustem. W przypadku bólów związanych z ciężarem piersi jest on niezastąpiony. Jego zaletą jest również modelowanie sylwetki. Półgorset wysmukla i podnosi biust, poprawia kształt biustu i brzucha. Pozwala na równomierne rozmieszczenie ciężaru piersi i odciąża kręgosłup.

Współczesne gorsety lub półgorsety są wygodne i zapewniają komfort noszenia. Wykonane z przyjaznych materiałów nie mają nic wspólnego z narzędziami kaźni naszych prababek. Nie warto ich unikać, jeśli mogą znacznie przyczynić się do pięknego wyglądu i zatroszczyć o zdrowie.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana