Jak składać i przechowywać staniki

Bieliźniarka w każdym domu niej jest miejscem, o które łatwo zadbać. Wiele drobnych rzeczy, każda o innych wymiarach, każdą należy złożyć w inny sposób. Robi się z tego niezły galimatias. Jeśli jeszcze do tego dołożymy biustonosze, które wymagają zwiększonej uwagi, tym bardziej włos się jeży na głowie, gdy postanawiasz tam zajrzeć.

Stanik jest sporą inwestycją, a przy tym jest stosunkowo delikatny i wymagający, jeżeli chodzi o przechowywanie. Nie wolno go rozciągnąć, nie wolno zagnieść. Absolutnie nie należy maltretować miseczek.

Jakich zasad należy się trzymać, aby stanik był prawidłowo przechowywany.

  • Postaraj się o oddzielne miejsce dla swoich biustonoszy. Dobrze by było mieć niewielką szufladę, w której będą mieszkały tylko Twoje staniki. Taką, do której nikt nie ma wstępu i wiesz, że inny domownik nic do niej nie dołoży. Jeśli nie jest to możliwe, postaraj się przynajmniej o część szuflady, czy półeczki, którą oddzielisz od reszty.
  • Staniki miękkie i sportowe nie mają aż tak ogromnych wymagań, jak inne. Można je złożyć na połowę, warto zapiąć haftki. Dobrym pomysłem są pudełeczka oddzielające różne części garderoby w szufladzie. Do zdobycia w Ikea lub wielu innych sklepach z wyposażeniem domu.
  • Staniki usztywniane kładziemy na płask i ustawiamy jeden za drugim miseczka w miseczkę. Nie wolno ich spłaszczyć, przycisnąć ani złożyć. Muszą mieć odrobinę swobody. Ramiączka i pas podwijamy pod spód i również nieźle by było zapiąć haftki.
  • Dla niektórych pań, posiadających obfity biust, a co za tym idzie również sporą miseczkę biustonosza, problemem może być włożenia swoich usztywnianych staników do szuflady. Wyjściem z tej sytuacji jest powieszenie go w szafie, ale tylko w określony sposób! Najlepszym do tego jest wieszak do spodni wyposażony w klamerki, którymi łapiemy obwód spiętego haftkami stanika. Biustonosz będzie wisiał do góry nogami, a ramiączka swobodnie będą opadać do dołu. Dzięki temu żaden element nie ulegnie rozciągnięciu. Pamiętaj, że tak przechowywane biustonosze potrzebują nieco więcej miejsca w szafie i nie wolno ich ściskać  innymi wiszącymi obok częściami garderoby.
  • Segregator na biustonosze jest również dobrym pomysłem do ich przechowywania. Jeśli posiadasz kilka szczególnie ulubionych modeli lub drogich, które powinny z Tobą zostać jak najdłużej, warto zainwestować w wykładane miękkim materiałem pudełko z przegródkami. Wkładamy do niego każdy stanik oddzielnie, na płask i mamy pewność, że pożyje dłużej.
  • Jeśli posiadasz komplety eleganckiej bielizny (stanik i majtki) i chciałabyś by również w czasie przechowywania były razem (później zdecydowanie łatwiej się je znajduje) można pokusić się o przechowywanie ich w niewielkich pudełkach do butów.
  • Zamiast pudełek czy segregatorów na rynku jest dostępne wiele różnych koszy i koszyczków. Ozdobne, w rustykalnym stylu również doskonale będą się nadawały, ale tylko w przypadku, kiedy są w środku wyściełane materiałem. Inne mogą uszkodzić delikatne koronki czy ozdoby biustonosza.

Jak zapakować biustonosz do walizki.

Z miękkim oczywiście nie ma problemu, schody zaczynają się z usztywnianym i szczególnie gdy walizka mała, a rzeczy do zabrania dużo. Dobrym pomysłem w tym przypadku będzie wypchnie miseczki drobnymi tekstyliami: majtki, skarpetki, szal czy chustka. Dzięki takiemu zabiegowi zminimalizujesz ewentualne szkody, które wyrządzi zamknięta walizka.

Niewybaczalne błędy przy przechowywaniu stanika.

Jest ich kilka i pamiętaj, żeby się ich wystrzegać, dbając o swoją bieliznę.

  • Stanik to nie sukienka, nigdy nie wieszaj biustonosza w szafie za ramiączka. Jest to najlepszy sposób, by się szybko rozciągnęły i zaczęły opadać, nawet regulacja nic nie pomoże.
  •  Jeśli nawet jest dopuszczalne wieszanie stanika po praniu za część pomiędzy miseczkami, to na dłuższą metę nie jest wskazane. Obwód stanika również się rozciąga, może nie tek bardzo jak ramiączka, ale lepiej nie stwarzać mu dogodnych do tego warunków również w czasie przechowywania.
  • Nie składamy usztywnianego stanika na pół, nie skręcamy mostka pomiędzy miseczkami i nie próbujemy włożyć jednej w drugą. Jest to doskonały sposób, by pożegnać się ze swoim biustonoszem szybko i skutecznie. Nawet do walizki czy plecaka ten sposób jest absolutnie wykluczony.

Z jakiego powodu należy dbać o to, jak biustonosz leży w bieliźniarce lub szafie.

Przede wszystkim po to, aby nie kupować  co chwilę nowych biustonoszy. Zadbany, uprany w ręku i odpowiednio przechowywany stanik może przetrwać zdecydowanie dłużej od tego, który jest maltretowany w pralce i ściśnięty w bieliźniarce. Funkcjonalność stanika i tak nie jest długa.

Nawet te, którym pozwalasz na „odpoczynek” i nie nosisz codziennie, zużywają się. Wymiana biustonosza jest zalecana co 4-6 miesięcy. Jeśli będziesz go dodatkowo narażać na ekstremalne przeszkody, skrócisz mu życie, a sobie dołożysz niepotrzebnych wydatków.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana