Jaki stanik pod czarną bluzkę. 7 możliwości do wyboru: cielisty, z silikonowym tyłem, bez ramiączek, samonośny i inne.

Jaki stanik pod czarną bluzkę

Może się wydawać, że dobranie stanika do czarnej bluzki nie powinno być kłopotliwe. Odpowiedź, że właściwie każdy powinna wystarczyć. Co jednak zrobić gdy czarna bluzka jest prześwitująca albo koronkowa?

Wyjściowe, wieczorowe kreacje kochają czarny kolor i w równym stopniu lubią materiały o różnym stopniu transparentności. Do tego koronkowe wstawki. I już mamy problem, jak dobrać bieliznę, żeby była niewidoczna. Nic bardziej nie może popsuć stylizacji jak dostrzegalny spod sukni stanik, który ją przecina w połowie, będąc widocznym spod prześwitującego materiału.

Do czarnej bluzki, która choć odrobinę prześwituje najlepiej sprawdzą się staniki:

  • cielisty,
  • z wymiennymi ramiączkami,
  • strapless,
  • z silikonowym tyłem,
  • z opuszczonym tyłem lub pozbawiony tyłu,
  • samonośny,
  • plastry.

Podobnie jak biały stanik pod białą bluzkę nie jest zalecany, tak samo czarny stanik pod czarną i przezroczystą będzie doskonale widoczny. Wyjście będzie w obu przypadkach podobne – cielisty (beżowy, nude), jak najlepiej dobrany kolorem do cery jest najlepszy.

Czarna bluzka z przezroczystym materiałem na plecach

Do mocno odkrytych pleców, z bardzo przezroczystej tkaniny lub prześwitującej koronki można wybrać też biustonosz z silikonowym tyłem, pozbawiony tylnej części lub z zapięciem opuszczonym bardzo nisko, ewentualnie z paskiem krzyżowanym nisko na plecach i zapinanym z przodu.

Sprawdź też jaki stanik do sukienki bez pleców

Czarna bluzka z prześwitującą tkaniną na ramionach

Do czarnej koronki na ramionach można sięgnąć po stanik z wymiennymi ramiączkami i na tę okazję dopić silikonowe. Jest to rozwiązanie dopuszczalne wyłącznie w stylizacjach z zakrytymi ramionami. Silikonowe ramiączka widoczne na gołym ciele były modne tylko przez chwilę. Obecnie są passe.

W przypadku przezroczystej czerni na górnej części tułowia dobrym pomysłem jest oczywiście model strapless, czyli biustonosz pozbawiony zupełnie ramiączek (ewentualnie z dopinanymi). Można też zastosować jakikolwiek biustonosz samonośny. Więcej o tych stanikach dowiesz się w Staniki push-up bez ramiączek i Jaki stanik do hiszpanki

Wszystkie te modele posiadają miseczki i ich kolor powinien być cielisty lub beżowy. Jeśli materiał czarnej stylizacji będzie prześwitywał na piersiach, taki stanik zleje się z ciałem i będzie widoczny w bardzo niewielkim stopniu lub nawet wcale.

Dla pań o niewielkim i jędrnym biuście do każdej wymagającej stylizacji mogą się sprawdzić plastry na piersi z osłonkami na sutki. Ich zastosowanie ma wiele ograniczeń i nie każda kobieta, nawet bardzo skąpo wyposażona przez naturę, jest w stanie się nimi zadowolić. O ich wadach, zaletach oraz zakładaniu dowiesz się więcej w jaki stanik do sukienki bez pleców

Na zakończenie mała uwaga. Skoro mówimy tu głównie o strojach na specjalne okazje, warto sprawdzić, czy stylizacja, którą wybrałaś (nie tylko czarna), nie sprawi niespodzianki w innym niż domowe lub sklepowe oświetleniu. W klubie, w restauracji, w innym miejscu, do którego się wybierasz, może być światło, które z nieprześwitującej tkaniny zrobi prześwitującą. Twój niedobrany biustonosz w jednej chwili z niewidocznego stanie się widzialnych dla każdego na sali. Niejedna celebrytka załapała się na taką wpadkę w świetle reflektorów. Warto sprawdzić wcześniej lub na wszelki wypadek włożyć biustonosz, który zawsze będzie odpowiedni.

Możesz być zainteresowana