Pierwszy stanik: kiedy kupić i jaki wybrać

Pierwszy biustonosz dla dziewczynki

Dzieci bardzo szybko rosną i dojrzewają. Dziewczynki zaczynają dojrzewać już w wieku około 9 – 10 lat, czyli już 3 – 4 klasie szkoły podstawowej. Wtedy właśnie rozpoczyna się proces zmiany dziewczynki w kobietę.

Sam moment rozpoczęcia dojrzewania oraz czas jego trwania jest sprawą bardzo indywidualną, na którą nie mamy żadnego wpływu. Jednakże jednym z jego objawów, są rosnące piersi.

Wielkość piersi nie jest uzależniona od tego, kiedy rozpocznie się i jak długo będzie trwał okres dojrzewania, ale od uwarunkowań genetycznych, a swój ostateczny kształt i wielkość biustu osiągnie dopiero w wieku około 20 lat. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby z kupnem pierwszego stanika czekać do 20 roku życia.

Nie można jednoznacznie określić wieku, kiedy należy kupić pierwszy biustonosz. Można wskazać jednakże dwie przesłanki wskazujące na taką potrzebę. Po pierwsze, najbardziej oczywiste, jest to wielkość biustu, ale nie mniej istotne znaczenie ma także psychika dojrzewającej dziewczyny. Niezależnie jednak od tego, należy pamiętać, że pierwszy stanik musi być przede wszystkim wygodny, pozbawiony jakichkolwiek usztywnień, jego zadaniem jest nie tylko „zasłonięcie” piersi, ale także przyzwyczajenie ciała do noszenia biustonosza.

Kiedy kupić pierszy stanik

Pomiar
Chcąc wybrać pierwszy stanik dla dziewczynki w sklepie internetowym, przede wszystkim należy dokonać dokładnych pomiarów:

  • obwód klatki piersiowej pod biustem – w tym przypadku centymetr powinien ściśle przylegać do ciała,
  • obwód na wysokości sutków – centymetr jest luźny.
  • Teraz można rozpocząć poszukiwania. Przy każdym modelu w sklepie należy poszukiwać rozmiar według tych pomiarów.
  • Teraz można rozpocząć poszukiwania. Przy każdym modelu w sklepie należy poszukiwać rozmiar według tych pomiarów.

Rodzaj biustonosza dla nastolatki

Dziewczynka, która do tej pory nie miała do czynienia z biustonoszem, powinna swój pierwszy model wybierać z mamą, ciocią lub starszą siostrą. Nie pozwól, by wybór padł na dorosły stanik z fiszbinami, koronkami, czy innymi dodatkami. Pierwszy stanik musi być WYGODNY! To, oraz podtrzymywanie rosnących piersi, jego podstawowa funkcja.

Jaki zatem stanik wybrać?

  • Braletka – odcinana pod biustem bluzeczka, chętnie wybierana przez dorosłe kobiety do uprawiania sportu. Jest czymś w rodzaju przejściówki między topem i stanikiem, nie do końca jednym ani drugim. Stanowi doskonały, pierwszy krok w kierunku prawdziwego, dorosłego biustonosza.
  • Bezszwowy, bawełniany biustonosz typu top – troszkę bardziej przypominający stanik, posiadający ramiączka, ale miękki i przyjazny dla ciała. To również model, do którego można zacząć, szczególnie gdy dziecko potrzebuje wsparcia dla biustu na co dzień, do rożnych rodzajów bluzeczek czy sukienek.
  • Miękki, bawełniany stanik z miseczkamii – taki model przypomina już dorosłe biustonosze, ale jest pozbawiony tych elementów, które mogą drażnić delikatną skórę i nieprzyzwyczajonej właścicielce przeszkadzać.

Stanik dla dziewczynki z jednej strony musi być komfortowy, uszyty z przepuszczającego powietrze materiału, nie przesuwać się i nie uciskać. Z drugiej zaś musi być dobrze dopasowany i przylegać do sylwetki, by spełniać swoją podstawową funkcję.

Czy stanik dla dziewczynki będzie zatem nudny?

Wygodny, miękki, bez dodatków – czyli nieładny i nie kobiecy, a każda mała księżniczka chce jak najszybciej stać się prawdziwą wielką damą.
To wcale nie musi być prawda. Pozbawiony tego, w co wyposażone są biustonosze dla starszych kobiet, posiada też wiele elementów, które małej kobietce mogą przypaść do gustu. Przede wszystkim kolor czy wzór. W sklepach można znaleźć wiele przeróżnych wariacji kolorystycznych: paseczków, kwiatków, wzorków. Z pewnością każda dziewczynka znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Dodatki w postaci kawałka bawełnianej koronki, kokardki, haftu również mogą się spodobać.

Najważniejsze jest, aby nie naciskać. Pozwól młodej kobiecie dokonać samodzielnego wyboru spośród asortymentu, który jest dla niej dedykowany. Temat i tak jest dość trudny w tym wieku. Niech sama ma tę radość, że wybierze według własnego gustu, potem będzie mogła się pochwalić przed koleżankami.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana