Biustonosz koktajlowy. Jak wygląda, do czego zakładać, jakie modyfikacje są dostępne.

zdjecie do koktajlowy

W każdej kobiecej szafie powinien znaleźć się przynajmniej jeden biustonosz do zadań specjalnych. Taki, który będzie można założyć do stylizacji z dużym dekoltem, odkrytymi plecami, bluzki hiszpanki czy sukni wieczorowej.

Jednym z typowych, specjalistycznych przedstawicieli wśród staników jest koktajlowy model Gorseni G025.

Czym się charakteryzuje biustonosz koktajlowy?

Jest zaprojektowany i skonstruowany tak, żeby sprawdzić się przy dużym, a może raczej bardzo głębokim dekolcie.

Jego podstawowa, charakterystyczna cecha to bardzo nisko położony mostek (część pomiędzy miseczkami). Przypomina modele typu plunge (właściwie można powiedzieć, że jest ich wyjątkowym przedstawicielem), które mają bardzo cienkie połączenia miseczek, ale jego mostek jest obniżony poniżej linii piersi.

Taka konstrukcja biustonosza koktajlowego pozwala na założenie stylizacji z dekoltem odsłaniającym przerwę między piersiami i nieodsłaniającego jednocześnie ani kawałka stanika.

Co jeszcze oferuje koktajlowy stanik Gorsenia?

  1. Miseczki formowane termicznie i na stałe wyposażone w push-up. To pozwala na uniesienie i lekkie wypchnięcie piersi do przodu oraz ich wymodelowanie.
  2. Mostek jest szeroki i wzmocniony fiszbinami, stabilnie utrzymuje biustonosz na swoim miejscu pomimo mocnego wycięcia między piersiami.
  3. Miseczki są również wyposażone w fiszbiny i mocno wycięte, wyprofilowane tak, by zbierały piersi i wypełniały dekolt.
  4. Ramiączka są multifunkcyjne, można je zapinać na wiele różnych sposobów.

Rozmiary biustonosza koktajlowego Gorsenia

Rozmiary miseczki rozpoczynają się od A, a rozmiary pod biustem od 70 cm. Kończą się na miseczce E i obwodzie 80 cm. Nie jest to model przewidziany dla pań hojniej obdarzonych przez naturę i raczej dla szczuplejszych sylwetek.

Ramiączka w biustonoszu koktajlowym

W modelu koktajlowym można ramiączka całkowicie odpiąć, nie znaczy to jednak, że można go bez nich nosić. Chodzi tu o możliwość przepinania ramiączek na wiele różnych sposobów. Jest to bardzo wygodne ze względu na dopasowanie biustonosza do różnych stylizacji. I tak ramiączka można nosić: przypięte:

Standardowo

Standardowo

Na krzyż

Na krzyż

Na ukos

Na ukos

Na szyi

Na szyi

Kolory i modele koktajlowego biustonosza

Ten wyjątkowy stanik jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym i beżowym i w dwóch modelach: całkowicie gładki i pozbawiony ozdób oraz ozdobiony koronką. Pozwala to na dobranie stanika nie tylko do każdej bluzki czy sukienki z dużym dekoltem, ale również do mocno obcisłej i wymagającej „niewidocznego” biustonosza stylizacji.

Dla kogo biustonosz koktajlowy

Do tak innego od wszystkich biustonosza wiele kobiet z pewnością będzie podchodzić z ostrożnością. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Szczególnie panie ceniące sobie wygodę i naturalność powinny zakup przemyśleć, przymierzyć i wypróbować przed podjęciem decyzji o jego założeniu na przykład na całonocną zabawę. To, że pomysł jest ciekawy, a producent znany i ceniony nie gwarantuje jeszcze w pełni tego, że każda kobieta będzie się w nim czuła komfortowo. Sztywne miseczki i równie sztywny pas pod biustem mogą sprawiać wrażenie zakucia w babciny gorset. Nisko położony i nieelastyczny pas to niezbyt komfortowe uczucie przy siadaniu i pochylaniu się, nie każda kobieta będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Pomimo tych zastrzeżeń wiele pań jest zadowolonych z noszenia biustonosza koktajlowego i równie wiele kobiet sięga po ten model po raz pierwszy.

Z pewnością nie jest to stanik, który można nosić do codziennych stylizacji. Z założenia jest przeznaczony na wyjątkowe wyjścia i wyjątkowe okazje i w takich sytuacjach się sprawdza.

Czym zastąpić model koktajlowy?

Co zrobić jeśli przymierzyłaś, spróbowałaś, pochodziłaś, podskoczyłaś i stwierdziłaś, że niestety nie jesteś w stanie koktajlowego biustonosza nosić?

Jak wcześniej było już wspomniane, jest to wyjątkowy biustonosz typu plunge. Wyjątkowy, ponieważ ma bardzo mocno obniżony mostek.  Wszystkie modele plunge mają mostki cienkie i niskie i dzięki temu nadają się do dekoltów w kształcie litery V. Mogą być więc alternatywą dla stanika Gorsenii. Pozwalają na bezpieczne noszenie kopertowych dekoltów, mocno wyciętych i dość głębokich.

Możesz być zainteresowana