Minimizer. Czyli sposób na optyczne zmniejszenie dużego biustu.

Minimalizer. Sposób na optyczne zmniejszenie biustu

Obfity i ciężki biust to wielki atrybut kobiety. Bywa również utrapieniem. Niezaprzeczalnie przyciąga męskie spojrzenia, ale potrafi przyprawić o ból głowy swoją właścicielkę. Dobranie do niego odpowiedniego biustonosza nie jest prostą sprawą.

Poszukując czegoś wygodnego, poprawiającego wygląd dużych piersi i biorącego pod uwagę potrzeby kręgosłupa nimi obciążonego, możesz spotkać się ze stanikiem typu minimizer.

Co to jest minimizer?

Jest stworzony dla pań obdarzonych przez naturę w większe piersi. Nie tylko tych, które poosiadają przy tym również obfite kształty, ale również dla szczupłych sylwetek. Skierowany głównie do kobiet pragnących nieco ograniczyć zainteresowanie swoimi wymiarami i optycznie je zmniejszyć.

Minimizer może się wydawać niezbyt atrakcyjnym modelem. Pomimo wszystkich eleganckich i kobiecych dodatków jego kształt jest nieco „babciny”. Duża miseczka, szerokie ramiączka, grubszy pas pod biustem w pewnym stopniu trąca zakuwaniem się w gorset.

Minimizer jest jednak niezwykle komfortowym biustonoszem i do tego potrafi zmniejszyć optycznie biust o jeden, a czasem o dwa rozmiary.

Dzieje się to dzięki specyficznej budowie tego modelu stanika. Jak sama nazwa wskazuje biustonosz ten minimalizuje biust, ale nie tylko.

Jest to także narzędzie sprawnie ujarzmiające piersi, wspomagające kręgosłup i zapewniające wygodę. Innymi słowy idealny fason na co dzień.

W jaki sposób uzyskujemy zmniejszenie piersi w staniku typu minimizer?

Jego miseczka jest tak skonstruowana, że umiejętnie spłaszcza piersi.

Kluczowym słowem jest tu „umiejętnie” Żadna kobieta nie jest zadowolona z efektu przypłaszczonych piersi. Jest to nieestetyczne i nawet za cenę ich zmniejszenia większość kobiet nie sięgnęłaby po biustonosz wywołujący taki efekt. Minimizer ładnie kształtuje pierś. Nieco ją przyciąga do klatki piersiowej, ale nie pozwala na wywołanie efektu spłaszczenia. Jego miseczki mają odrobinę większą średnicę niż inne staniki w danym rozmiarze i jednocześnie są trochę płytsze. Dzięki temu biust jest rozłożony na klatce piersiowej. To sprawia, że obwód piersi jest mniejszy.

Inne elementy budowy minimizera

Jest skierowany do dużych biustów i dlatego:

  • posiada szersze ramiączka wychodzące ze środkowej części miseczki. Muszą one wspomagać podtrzymanie piesi i nie sprawiać ich właścicielce bólu w ramionach.
  • pas pod biustem w minimizerze jest szerszy. To on (a nie ramiączka) w około osiemdziesięciu procentach odpowiada za wsparcie.
  • fiszbiny są nieodłącznym elementem minimizera. Jest zwykle zaopatrzony zarówno w boczne, jak i w fiszbiny przy miseczkach.
  • miseczki w tym rodzaju stanika są zazwyczaj usztywniane, często bezszwowe (niewidzialne pod ubraniem) ale mogą być również pięknie i elegancko ozdobione koronkami, taśmami czy haftem.

Dla kogo minimizer

Właściwie nie ma ograniczeń. Będzie odpowiedni dla każdej kobiety, jednak nie zawsze spełni swoje podstawowe zadanie. Jeśli poszukujesz wygodnego biustonosza do niezbyt wymagającej stylizacji minimizer będzie doskonały. Niestety nie zawsze zostanie osiągnięte optyczne zmniejszenie piersi. Przy bardzo sprężystym, jędrnym biuście może się okazać, że ich ujarzmienie i przypłaszczenie nie będzie możliwe. Natomiast u pań o nieco opadających piersiach, które są miękkie i podatne na ukształtowanie, z całą pewnością będzie się idealnie sprawdzał.

Fasony minimizera

Jest stanikiem do zadań specjalnych i ma swoje ograniczenia. Podstawowym jest jego specyficzna budowa i to właśnie ona zmniejsza możliwość tworzenia różnych fasonów i wariacji w obrębie minimizera. Jest to stanik najbardziej zbliżony do full-cup i balkonetki. To oznacza, że trudno szukać innych krojów i nie należy się spodziewać możliwości włożenia go do dużego dekoltu. Z założenia jest to bielizna wygodna i codzienna. Zastosowanie minimizera do różnych stylizacji jest dość skromne.

Do czego założysz minimizer

Jest typem biustonosza idealnym do gładkich strojów. Przy wyborze miseczek bez ozdób i szwów będzie prawie niewidoczny nawet przy obcisłej bluzce. Sprawdzi się do golfów, koszul z niewielkim dekoltem i przy mniejszym karo lub łódce. Jego ograniczenia to zabudowane miseczki i widoczne ramiączka, więc nie będzie dobrym wyborem przy większych dekoltach, ale może być zastosowany przy dekolcie w serek lub mniejszym V.

Paradoksy i problemy

Zakupienie dobrze dobranego minimizera może sprawiać nie lada problem. Jest to spowodowane pewnego rodzaju paradoksem, który da się zaobserwować, poszukując tego rodzaju stanika w sklepach.

Jest z to model dla większych i dużych piersi, a dostępne w wielu miejscach rozmiarówki kończą się często na miseczce F (czasem nawet na mniejszych). Tak się dzieje, jeśli swoje poszukiwania zawęzisz do ogólnie dostępnych miejsc obecnych w galeriach handlowych.

Są one dobre dla osób o wymiarach standardowych, zarówno jeśli chodzi o ubrania, jak i o bieliznę. O ile niezbyt dobrze dobrana bluzka nie zrobi nikomu krzywdy, o tyle źle dopasowany biustonosz może przynieść fatalne konsekwencje.

Duże piersi wymagają innego podejścia i wybieranie dla nich wsparcia w zwykłej sieciówce (pomimo wielkiego wyboru biustonoszy widocznych na stojakach) nie kończą się najlepiej.

Częstym przypadkiem jest dopasowanie na siłę modelu o dobrej miseczce, ale z nieprawidłowym obwodem, ponieważ brakuje odpowiednich opcji do wyboru. Rozmiarówki są tak bardzo zestandaryzowane, że nie pozostawiają miejsca nawet na odrobinę indywidualności.

Lukę w rynku zapełniają nieliczne sklepy specjalizujące się w bieliźnie, a jeszcze lepiej w biustonoszach. Kobiety o dużych piersiach, potrzebujące dla nich wsparcia właśnie tam powinny się skierować.

Możesz być zainteresowana