Gdzie kupić dobry biustonosz do karmienia

Gdzie kupić dobry biustonosz do karmienia

Biustonosz do karmienia, popularnie nazywany karmnikiem, nie jest zwykłym stanikiem, jest to model do zadań specjalnych.

Zakupu stanika do karmienia można dokonać w różnego rodzaju sklepach: przez internet i stacjonarnie. W sieciówkach, w zwykłych sklepach z damską odzieżą i bielizną oraz u wyspecjalizowanych, dostawców biustonoszy, a nawet na bazarowych stoiskach. Wybór wydaje się być spory, ale im bardziej zagłębić się w temat, tym bardziej okazuje się, że nie zawsze warto lub nie zawsze da się coś odpowiedniego dopasować.

Niezależnie od Twoich wymiarów powinnaś poszukać takiego kamnika, który będzie przyjazny, stworzony z naturalnych materiałów, o konstrukcji przystosowanej do karmienia dziecka.

Z odpinanymi miseczkami, niepodrażniający delikatnej skóry piersi i sutków. Można je oczywiście znaleźć w wielu miejscach. Jednak sklepy, które są skupione na damskiej bieliźnie, mają większe doświadczenie, posiadają szerszy asortyment i oferują bardziej wyrafinowane modele.

W czasie ciąży, a szczególnie w jej końcowym okresie, chodzenie po sklepach i poszukiwanie biustonosza nie jest specjalnie zachęcającą perspektywą. Na szczęście sklepy internetowe posiadają szeroką ofertę biustonoszy dla młodych mam i co najważniejsze pozwalają na ich zwrot w przypadku nietrafionego wyboru.

Wszystkie dylematy związane z wyborem, mierzeniem oraz modelami staników do karmienia zostały omówione we wpisie: Biustonosz do karmienia. Jaki wybrać, aby zapewnić sobie komfort w okresie laktacji.

Sklepy, w których można kupić stanik do karmienia

Poszukując dobrego biustonosza do karmienia, warto sprawdzić ofertę następujących sklepów:

Kiedy kupić stanik do karmienia?

Nie wszystkie młode mamy zdają sobie sprawę z tego, że po biustonosz do karmienia należy się wybrać do sklepu wcześniej, tzn. przed porodem.

Nie trzeba czekać do chwili pojawienia się na świcie maleństwa, lecz już około końcówki ósmego miesiąca lub najpóźniej na początku dziewiątego można wybrać odpowiedni stanik bez obaw, że po porodzie wymiary piersi się zmienią.

Czy dobry biustonosz do karmienia musi być drogi?

Ceny „karmników” wahają się od 40 zł do 250 zł. Jest to oczywiście uzależnione od miejsca zakupu oraz marki i indywidualnych wymagań.

Wybór drogiego biustonosza wcale nie gwarantuje, że będzie on idealnie dobrany. Zdecydowanie większą rolę ma dopasowanie modelu do swoich potrzeb oraz precyzyjne i rzetelne określenie wymiarów.

Stanik do karmienia kupić u specjalistów, czy w sieciówce?

Jest to odwieczny problem, który pojawia się nie tylko przy tak specyficznym modelu bielizny, ale również przy zwykłym biustonoszu i przy wielu innych okazjach zakupowych.

Z pewnością w sklepach dostępnych w wielu galeriach handlowych jest łatwiej, szybciej i co tu dużo ukrywać, bywa taniej.

Można zacząć od takich miejsc, ale należy mieć świadomość, że dla pań wymagających większych wymiarów lub nietypowych rozmiarówek raczej się nie znajdzie.

Kobiety o mniejszych piersiach i szczupłych sylwetkach są w tej kwestii uprzywilejowane i mają dużą szansę na wybranie stanika do karmienia sklepie sieciowym.

Zakup stanika do karmienia w specjalistycznej firmie gorseciarskiej

Zwrócenie się bezpośrednio do producenta (szczególnie gdy można to zrobić online) jest również dobrym pomysłem. Marki zajmujące się profesjonalnie stanikami są zwykle najbardziej godne polecenia i przy tak specyficznym produkcie najlepiej zaspokajają potrzeby kobiety.

Zakupy w wyspecjalizowanej firmie gorseciarskiej mają jeszcze jedną zaletę, z której większość kobiet nie zdaje sobie sprawy. Jest to usługa polegająca na przerobieniu biustonosza do karmienia na zwykły stanik.

Wydanie 150 czy 200 zł na biustonosz, który może już po kilku miesiącach być nieprzydatny, nie jest zachęcające, ale jeśli będziesz wiedziała o możliwości jego przeróbki i dalszego wykorzystania, z pewnością stanie się bardziej opłacalne.

Możesz być zainteresowana