Biustonosz z silikonowym tyłem. Do czego przeznaczony, jak nosić, czym zastąpić.

Biustonosz z silikonowym tyłem

Jest to typowy przedstawiciel staników do zadań specjalnych. Wkładany na wyjątkowe okazje, kiedy zależy nam na tym, aby bielizna nie była widoczna. Właściwie określenie „przedstawiciel” nie do końca jest precyzyjne, bowiem staników z silikonowym tyłem można wyliczyć przynajmniej kilka rodzajów. Budowa takich biustonoszy różni się dość znacznie i wszystko zależy od tego pod jaką stylizację będzie przeznaczony.

Zastosowanie silikonowych elementów w biustonoszach

Zanim przejdziemy do dokładniejszego przeglądu biustonoszy z silikonowym tyłem warto chwilę poświęcić na zastanowienie się po co właściwie zostały one stworzone. Czy tylko dlatego, że wraz z wynalezieniem silikonu można było to zrobić? Otóż nie! Nie jest to sztuka dla sztuki, a biustonosze z silikonowymi wstawkami mają konkretne zastosowania.

Przy wymagających stylizacjach, które odkrywają plecy, przy sukienkach z cienkich i przezroczystych materiałów, przy koronkowych bluzkach – silikonowy tył biustonosza będzie doskonałym sposobem na jego „niewidzialność”. Nie ma nic gorszego, niż pokazywanie bielizny wtedy, gdy nie jest to zamierzone. Tylko braletki, które są do pokazania stworzone lub świadome zakładanie na przykład pod biała bluzkę czarnego biustonosza jest do przyjęcia. Inne „wystawanie” bielizny spod stylizacji jest nieestetyczne.

Warto również zaznaczyć że, o ile kiedyś silikonowe ramiączka wystawione na widok publiczny były dość modne, teraz takie zastosowanie jest passe. Moda szybko przeminęła, a silikonowe wstawki w biustonoszu są po to, żeby nie było ich widać.

Modele biustonoszy z silikonowym tyłem

Biustonosz V!Bra od Julimex.

Jest najbardziej uniwersalnym stanikiem do zadań specjalnych.

Właściwie nie posiada silikonowego obwodu, a przeźroczyste, samoprzylepne skrzydełka.

Jest to model samonośny, ale wyposażony w dodatkowe elementy pozwalające na lepsze utrzymanie stanika na właściwym miejscu.

Można go założyć do stylizacji z odkrytymi plecami i ramionami i z dużym oraz z szerokim dekoltem.

Posiada ograniczenia i nie wszystkie panie będą mogły go nosić, ale te, którym przypadnie do gustu, będą posiadaczkami idealnego biustonosza do każdej wymagającej kreacji. Więcej o tego rodzaju stanikach możesz się dowiedzieć w: Jaki stanik do sukienki bez pleców i jak założyć stanik samonośny

Biustonosz samonośny z silikonowymi ramiączkami i obwodem

Kolejny uniwersalny model.

Może być noszony jak  całkowicie samonośny (same miseczki), albo można do niego dopiąć silikonowy obwód i/lub silikonowe ramiączka.

I znowu jest to stanik dla wybranych kobiet.

Przede wszystkim sporym ograniczeniem jest rozmiar piersi, ponieważ można ten model dostać tylko dla mniejszych biustów.

Biustonosz z silikonowym tyłem dopinanym w zależności od potrzeby (i/lub wymienne ramiączka).

Nie jest to model samonośny i nie może mieć zastosowania do stylizacji z bardzo mocno odkrytymi plecami. Może natomiast być zakładany przy odkrytych ramionach, ponieważ są bardotki (strapless) z dopinanym, silikonowym tyłem. Inne modele, które posiadają jedynie przeźroczyste, silikonowe ramiączka nie nadają się na przykład do hiszpanki (ta moda już minęła!).

Dopinany, silikonowy (wymienny) element tylnej części stanika pozwala natomiast na założenie kreacji z prześwitującego materiału lub koronki. Będzie niewidoczny i jednocześnie pozwoli na dobre podtrzymanie piersi. Może również się sprawdzić przy dużym dekolcie na plecach, ponieważ silikonowy pasek z tyłu da się skrzyżować  nisko (poniżej linii zapięcia zwykłego biustonosza) i zapiąć z przodu.

Silikonowy pasek można dokupić dodatkowo do modelu biustonosza posiadającego funkcję wymiennego tyłu.

Podobnie jak można dokupić silikonowe ramiączka do każdego biustonosza z możliwością odpinania ramiączek.

Silikonowy tył, czy stanik samonośny?

Zastosowanie staników z wymiennym tyłem jest ograniczone do stylizacji mniej wymagających, ale z drugiej strony są to biustonosze prawie takie same jak klasyczne staniki pod względem wygody noszenia i wsparcia dla piersi. Można je nosić do zwykłych strojów po wymianie silikonowej wstawki na zwykłą. Jeśli będzie to model do jednorazowego włożenia na wyjątkową okazję, warto pomyśleć również o oszczędności, ponieważ będzie go można wykorzystać jeszcze wiele razy.

Po biustonosz samonośny sięgamy, kiedy nie ma już innego wyjścia. Stylizacja jest tak wymagająca, że żaden inny model nie da sobie z nią rady.

Możesz być zainteresowana