Jaki stanik do topu – 5 propozycji do różnych modeli letnich bluzek.

jaki stanik do topu

Kiedy nadchodzi lato, wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj biustonosza wybrać do najpopularniejszych letnich bluzeczek. W gorące dni królują topy, a one wymagają odpowiedniego stanika.

Dobranie do nich takiego modelu, który nie będzie widoczny (lub widoczny, ale w odpowiedni sposób), będzie komfortowy w upalne dni, odpowiednio podtrzyma i wymodeluje piersi oraz da się również zastosować w kilku stylizacjach – jawi się nie byle jakim wyzwaniem.

Dodatkowym problemem jest posiadanie biustu w większym rozmiarze, do którego i tak zakupienie biustonosza czasem jest niezwykle kłopotliwe.

Na lato polecane są biustonosze miękkie i posiadające niewyściełane miseczki. Modele typu spacer, braletki, koronkowe cudeńka pozbawione usztywnianych miseczek, ewentualnie samonośne lub bardotki. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o takich stanikach, zerknij tutaj.

Jak spośród nich wybrać takie biustonosze, które będą najlepiej pasowały do topu?

Przede wszystkim najwięcej zależy od tego, o jakim rodzaju topu mówimy.

Topy z szerokimi ramiączkami

Są najmniej wymagające pod tym względem. Jeśli dodatkowo nie posiadają zbyt dużego dekoltu, to nie ma żadnego problemu. Można do nich założyć prawie każdy rodzaj biustonosza, najważniejsze, żeby był wygodny i nie sprawiał problemu w upał. Idealny będzie model spacer.

Topy z cienkimi ramiączkami typu spaghetti

Przy tego rodzaju bluzeczkach najważniejsze jest zwrócenie uwagi na ramiączka biustonosza. Powinny być niewidoczne. Osiągnięcie tego celu nie jest bardzo trudne, szczególnie przy mniejszym biuście. Można wybrać stanik samonośny (samoprzylepny), a nawet naklejki na biust. Takie rozwiązanie daje całkowitą pewność, że biustonosz nie będzie wystawał spod stylizacji.

Nie każda kobieta toleruje takie modele staników i wtedy należy sięgnąć po biustonosz typu bardotka lub opaska. Są to modele przystosowana do noszenia bez ramiączek. I przy tym rozwiązaniu panie z mniejszym biustem są uprzywilejowane, ale dla kobiet z większymi piersiami również można znaleźć bardotki, które będą doskonale się sprawdzały. Może nie da się ich znaleźć w sieciówkach, ale u wyspecjalizowanych dostawców nie powinno być z tym większego problemu.

Dobrze uszyta i wzmocniona szerokim pasem pod biustem, który jest wyposażony w silikonowe paski, bardotka poradzi sobie z nawet dużymi i niezbyt jędrnymi piersiami. Podtrzyma je i wymodeluje. Można ją założyć do topu z najcieńszymi ramiączkami, do bluzki typu hiszpanka i do bluzki całkowicie pozbawianej ramiączek. Jest to model na tyle uniwersalny, że po dopięciu ramiączek staje się całkiem wygodnym stanikiem, który można założyć do każdej, zwykłej stylizacji.

Dla mniejszych piersi do topu z cienkimi ramiączkami sprawdzi się biustonosz opaska. Również nie posiadający ramiączek, ale nie pozwalający na wymodelowanie i podtrzymanie cięższego biustu. Opaska nad bardotką ma tę przewagę, że ma cieńsze i lżejsze miseczki, co w szczególnie upalne dni nie będzie bez znaczenia.

Dla odważniejszych i na nieformalne okazje

Rozwiązanie też raczej dla kobiet z mniejszym biustem i dla tych, które nie obawiają się pokazania biustonosza. Baralette – fenomen ostatnich lat. Zwany braletką lub trójkątnym stanikiem. Bardzo wygodny, strojny i cieniutki, Idealny na upały, ponieważ zwykle nie posiada usztywnianych miseczek, może być uszyty wyłącznie z koronki lub siateczki.

Do topu doskonale nadadzą się braletki posiadające bardzo cieniutkie i ozdobne ramiączka. Takie, które mogą, a nawet powinny być widoczne spod ubrania. Ważne jest, żeby biustonosz był dobrany do konkretnego topu, grał z nim kolorystycznie i tworzył spójną stylizację. Jest to spore wyzwanie i rozwiązanie skierowane do kobiet odważniejszych oraz potrafiących sobie z tym problemem poradzić. Jeśli do takich należysz, braletka do topu będzie świetnym, modnym i wygodnym rozwiązaniem.

Tank top

Top, który na plecach ma charakterystyczne wycięcia i z tego powodu wymaga dostosowania biustonosza.

W niektórych przypadkach przy tak topie można sobie poradzić w „domowy” sposób i dostosować prawie każdy posiadany stanik do jego wymagań. Wystarczy ramiączka z tyłu spiąć specjalnym haczykiem (do dostania w pasmanterii lub sklepie ze stanikami), a nawet zwykłym spinaczem biurowym. Taka metoda sprawdzi się przy niezbyt dużych wycięciach i niewielkim dekolcie.

W innym przypadku należy sięgnąć po taki biustonosz, który jest pozbawiony ramiączek. I tu również najlepiej sprawdzi się samonośny lub bardotka, ewentualnie naklejki na piersi (dla posiadaczek niewielkiego i jędrnego biustu).

Dobrym rozwiązaniem jest także biustonosz typu multiway. Posiada on możliwość dopinania ramiączek na różne sposoby. Do tank topu można je na przykład zapiąć z tyłu, na szyi lub skrzyżować na plecach i tym sposobem ukryć pod topem.

Inne modele topów

Kiedy topy są mocno wycięte z przodu (duży i głęboki dekolt), można zastosować biustonosz typu plunge, posiadający mocno obniżony i cienki mostek. Szczególnym przypadkiem takiego stanika jest model koktajlowy, którego mostek jest położony poniżej linii piersi. Jeśli jesteś zainteresowane tego typu stanikiem, zerknij tutaj.

Do topów, które posiadają ramiączka dość cienkie, ale na tyle szerokie, że ramiączko biustonosza da się pod nie schować, można założyć zwykły stanik i zastosować pewien manewr, który nie pozwoli na ich wysuwanie się spod odzieży. Wystarczy do takiego topu, od lewej strony na ramiączku, przyszyć cienką tasiemkę zaopatrzoną w zatrzaski. Ramiączko stanika wystarczy zamknąć w tak utworzoną pętelkę. Nie powoli ona na przesuwanie się ramiączka stanika względem ramiączka bluzki. Jedno będzie zawsze pod drugim.

Niebezpieczne, silikonowe, dopinane ramiączka.

Dlaczego niebezpieczne? Ponieważ były przez krótki czas w modzie, ale szybko stały się passe. Obecnie wystające spod topu silikonowe paski (nie należy się łudzić, że niewidoczne) nie są najlepiej widziane. Można je włożyć do koronkowej bluzki, do stylizacji z transparentnego materiału, ale nie do topu, z którego ramiączkami się miną i będą doskonale widoczne.

Możesz być zainteresowana