Jaki stanik założyć do sukienki bez pleców – 4 alternatywy

Stanik do sukienki bez pleców

Upalne lato lub wyjątkowa okazja. Na takie chwile kobiecie jest potrzebny biustonosz do zadań specjalnych. Stanik do sukienki bez pleców będzie wyglądał zupełnie inaczej niż każdy inny, choćby nawet najbardziej wymyślny. Oczywiście, taki stanik można użyć także do sukni czy bluzki bez pleców.

Stanik do sukienki bez pleców

Tam, gdzie plecy i ramiona będą odsłonięte, potrzebny biustonosz, który również nie posiada ramiączek i tylnej części.

Niemożliwe, właśnie że możliwe.

Poznaj staniki idealne do sukienki bez pleców: przylepny biustonosz lub niewidzialny biustonosz do naklejania.

Biustonosz, który całkowicie będzie niewidoczny pod sukienką z odkrytymi plecami jeszcze niedawno spędzał sen z powiek całym pokoleniom kobiet.

Stosowano przeróżne wybiegi i triki. Wszywanie miseczek bezpośrednio do odzieży, przezroczyste ramiączka, a nawet zwykłe nieprzejmowanie się widoczną spod ubrania bielizną. Dziś już możemy tym kombinacjom powiedzieć do widzenia.

Silikon zrewolucjonizował wiele aspektów życia, nie zabrakło go również w brafittingu. Pozwala na stworzenie stanika, który nie tylko jest niewidoczny, ale w dodatku doskonale się trzyma bez ramiączek i bez tylnej części.

Może wyda Ci się to zwykłą marketingową pułapką, która ma na celu zachęcenie do zakupu produktu z góry skazanego na niepowodzenie. Bo jak może się trzymać na swoim miejscu biustonosz, który nie posiada ani ramiączek, ani niczego pod biustem. W dodatku jest w stanie unieść piesi i ładnie je wymodelować?

To jednak nie jest bajka, lecz fakt i wiele kobiet bardzo chwali sobie biustonosze, które idealnie sprawdzają się do noszenia pod sukienkę bez pleców.

Jeżeli szukasz biustonosza, który z powodzeniem można założyć do sukienki lub bluzki bez pleców, masz do wyboru cztery możliwości:

 • biustonosz przylepiany,
 • stanik samonośny,
 • silikonowy biustonosz z dopinanymi ramiączkami,
 • plastry unoszące biust z osłonkami na sutki.

Sukienka bez pleców – przylepiany biustonosz

Przylepiany biustonosz WOWbra.

Pierwsze modele tego stanika nie były dopracowane i co tu ukrywać wiele pań się do nich zraziło. Uwierały, nie trzymały się na swoim miejscu i w niektórych przypadkach kobiety skarżyły się na objawy alergiczne.

Postęp technologiczny przynosi jednak co dnia nowinki i również biustonosze są poprawiane, dopracowywane i udoskonalane. Dlatego nowe wersje przylepianych staników są zdecydowanie lepsze od swoich poprzedników i wiele kobiet deklaruje zadowolenie.

W nowszych, teraz dostępnych, modelach dodano sznurownie na przodzie biustonosza, które jest jednocześnie elementem pozwalającym na dopasowanie go do własnych potrzeb. Dzięki zaciskaniu sznurówki zbliżamy piersi do siebie i uzyskujemy (tak pożądany) efekt rowka oraz uniesienie piersi.

W jaki sposób przylepiany biustonosz utrzymuje się na ciele?

Od spodu miseczki są pokryte żelem – klejem. Jego zadaniem jest utrzymywanie stanika na swoim miejscu nawet podczas podnoszenia rąk do góry, tańca czy szybkiego chodzenia, gdy piersi będą „podskakiwać”.

W nowych modelach żel jest porządnie rozprowadzony po miseczce i jest go sporo. Wszystko po to, żeby dobrze spełniał swoją funkcję.

Jednocześnie to właśnie on jest sprawcą występowania w niektórych przypadkach alergii. Dlatego może się zdarzyć, że niektóre kobiety będą zmuszone do zrezygnowania z noszenia WOWbra.

Utrzymanie się niewidocznego stanika na ciele jest w dużym stopniu uzależnione od tego, w jaki sposób zostanie „zainstalowany” przez właścicielkę.

 • Po pierwsze (i bardzo ważne) stanik musi być wkładany na suchą skórę. Nie można przed jego założeniem stosować kremów, balsamów czy olejków. Skóra musi posiadać „przyczepność” dla żelu, którą straci pod wpływem takich specyfików.
 • Po drugie wymaga pewnego doświadczenia, które można sobie wyrobić z czasem. Jeśli jesteś zdecydowana na spróbowanie przylepianego biustonosza, nie zwlekaj z zakupem do ostatniej chwili, na przykład tuż przed weselem czy przyjęciem, na które masz już przyszykowaną suknię bez pleców. Dobrze jest wcześniej stanik założyć, przymierzyć się do niego i przyzwyczaić. Po pierwszym założeniu ma się wrażenie, że nie daje on odpowiedniego wsparcia, nie budzi zaufania, jeśli chodzi o odczucia. Sama musisz się do niego przekonać i zobaczyć czy będziesz zadowolona, a na to potrzeba przynajmniej jednego dnia prób przed ważną okazją.

Więcej na ten temat, możesz przeczytać we wpisie: Jak założyć stanik samonośny.

Na jaki rozmiar biustu samonośny biustonosz?

Samonośny biustonosz jest sprzedawany w rozmiarach miseczek od A do D. I jest to niestety ograniczenie, którego nie da się przekroczyć.

Panie z dużym i bardzo dużym biustem powinny sobie odpuścić ten model. Nie wygląda estetycznie i dodatkowo nie spełnia swojej funkcji.

Podsumowując: przylepiany biustonosz jest stanikiem do zadań specjalnych i tak powinien być traktowany.

 • Nie jest przeznaczony do zakładania pod codzienną odzież, ale pod taką, do której żaden inny biustonosz się nie nadaje.
 • Ładnie eksponuje piersi, ale raczej te o mniejszych rozmiarach.
 • Może powodować objawy alergiczne, ale dość rzadko, niestety nie ma możliwości się o tym przekonać inaczej, jak dopiero po zakupie.
 • Spełnia swoje zadanie, ale trzeba się do niego przyzwyczaić.
 • Poprawia wygląd piersi z przodu, niestety odrobinę je spłaszcza po bokach.
 • Jest niewidoczny pod ubraniem, ponieważ miseczki nie mają łączeń ani szwów.
 • Troczki ściągające miseczki łatwo można schować pomiędzy piersiami, dzięki czemu nie zepsują swoją obecnością eleganckiego wyglądu sukni.
 • Klej-żel dobrze się trzyma i miseczki nie odklejają się nawet po wielu godzinach noszenia i bez konieczności poprawiania i choć po bokach mogą zacząć się odklejać, to w dalszym ciągu się trzymają.

WOWbra ma jeszcze jedną zaletę. Jest stosunkowo niedrogi. Jego koszt w sklepach polskich to około 40 zł, z tendencją raczej poniżej niż powyżej.

Biorąc pod uwagę fakt, że po spróbowaniu, a może nawet po jakimś czasie męczenia się, stwierdzisz, że nie jest dla Ciebie, można bez wielkiego żalu po prostu z niego zrezygnować. Zatem ryzyko nie jest duże.

Dla pań, które poszukują większych oszczędności i mogą na swój zakup poczekać, zawsze istnieje możliwość skorzystania z zakupów jednym z chińskich portali typu Aliexpress, gdzie koszt będzie niższy (ceny wahają się w granicach 10 do 20 zł). Na Amazonie czy eBayu również są dostępne niewidoczne biustonosze, są alternatywą dla WOWbra, a ich ceny są do niego zbliżone.

Samonośne biustonosze ze skrzydełkami

Modele zbliżone do WOWBra. Pozbawione sznurowania na przodzie, ale wyposażone w dodatkowy element pozwalający na lepsze utrzymanie biustonosza na swoim miejscu i stabilniejsze podtrzymanie piersi.

Skrzydełka, które częściowo opasają tułów, dają lepsze oparcie dla biustu, a za tym idzie poczucie większego bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia. Brak tylnej części stanika pozwala na założenie go do każdej stylizacji z odkrytymi plecami, barak ramiączek to możliwość pokazania ramion.

Silikonowy biustonosz z dopinanymi ramiączkami

Jest dość zbliżony do poprzedniego modelu, ale jego miseczki nie pokrywa z przodu materiał. Są wyłącznie z silikonu, który przylepia się do ciała, dzięki czemu miseczki można nosić bez ramiączek i bez tylnej części (paska opasającego klatkę piersiową). Miseczki są dość nisko połączone cienkim paseczkiem, który nie będzie widoczny nawet przy dużym dekolcie.

Podobnie jak opisany wyżej, silikonowy biustonosz można zakładać do kreacji z odkrytymi plecami i ramionami, również dobrze podnosi biust i dobrze się trzyma przez wiele godzin. Jego zalety i wady oraz zakładanie jest takie samo jak w przypadku WOWbra.

Niestety posiada również te same ograniczenia. Jest przeznaczony raczej do mniejszych piersi. Po zapoznaniu się z rozmiarówką widać, że miseczki są od A do D.

Istotną cechą wyróżniającą model silikonowy jest możliwość dopinania przezroczystych ramiączek i paska. Ich obecność nie jest konieczna do tego, żeby stanik się trzymał, ale mogą być dołożone w zależności od indywidualnych potrzeb właścicielki. Pozwalają na poczucie większej stabilności i gwarancji, że biustonosz pozostanie na swoim miejscu, ale kosztem tego jest fakt, że choć paski są przezroczyste, to jednak będą widoczne.

Wiele kobiet stosuje wyjście „pośrednie”. Biustonosz bez ramiączek na sobie, ramiączka do torebki. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie na nieprzewidziane okoliczności. Zawsze można je dołączyć i poprawić komfort oraz samopoczucie (które zwykle bywa lepsze już z samego faktu posiadania ze sobą koła ratunkowego w torebce).

Silikonowy biustonosz wkładamy zawsze na suchą i niepokrytą kosmetykami skórę. Wymaga odrobiny wprawy i dobrze zaopatrzyć się w niego wcześniej, żeby dać sobie jakiś czas na przyzwyczajenie się. Ważna uwaga dotyczy dbania o silikonowy stanik: nie wolno prać go w pralce.

Myjemy go mydłem z ciepła wodą i pozostawiamy do wyschnięcia. Dobrze go przechowywać w pudełku, w którym został kupiony, dzięki czemu miseczki nie będą narażone na odkształcenia. O tym, jak myć stanik samonośny, przeczytasz także we wpisie: Jak czyścić stanik samonośny

Gorsetowy biustonosz z mocno opuszczonym tyłem

Model, który pozwala na założenie stylizacji z dużym dekoltem zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dzięki zabudowanej, przedniej części pod biustem (gorsetowej) stworzono możliwość zapięcia biustonosza z tyłu bardzo nisko i pokazania pleców.

Dodatkowym atutem tego biustonosza marki Wonderbra jest uniesienie i wymodelowanie piersi, ponieważ posiada miseczki typu push-up. Jest przeznaczony dla biustów od miseczki A do E.

Plastry unoszące biust z osłonkami na sutki

Jednym z najlepiej znanych jest ByeBra, ale można w polskich sklepach naleźć alternatywy dla tego produktu. Jest to nic innego jak, mówiąc kolokwialnie, rodzaj naklejki na każdą pierś. Jej celem jest uniesienie, poprawienie kształtu i ograniczenie ruchu piersi pod ubraniem.

Doskonale nadają się nie tylko do sukienek czy bluzek z odkrytymi plecami, ale również można je włożyć do kostiumu kąpielowego lub miękkiego biustonosza. Niestety również mają swoje ograniczenia i nie każda kobieta, która z nich korzysta, będzie się czuła komfortowo.

Są dostępne w większej ilości rozmiarów niż samonośne biustonosze. ByeBra można kupić w rozmiarach miseczek A-C, D-F oraz F+. Nie oznacza to jednak, że posiadając duży biust, możesz się czuć całkowicie pewnie w swojej stylizacji i z samymi plastrami zamiast stanika.

Istotną zaletą plastrów jest ich szybkie i łatwe „zainstalowanie”. Właściwie nie ma konieczności przymiarek, zdobywania doświadczenia i wykonywania wielu prób przed lustrem. Wystarczy postępować ściśle zgodnie z instrukcją obsługi, a uzyskasz satysfakcjonujący efekt. Ważne jest dokładne zapoznanie się z zaleceniami producenta, ponieważ plastry są jednorazowego użytku i po odklejeniu nie będzie można ich poprawić ani nalepić powtórnie.

Podobnie jak w przypadku samonośnych biustonoszy plastry nalepiamy na suchą skórę, która nie była wcześniej pokryta kosmetykiem. Należy zwrócić uwagę, by podciągać plastry równomiernie na obu piersiach, inaczej mogą zostać podniesione do różnej wysokości, co nie byłoby estetyczne.

Plastry są przezroczyste, więc po nałożeniu praktycznie niewidoczne. Są do nich dołączone nakładki na sutki, dzięki czemu nie będą się one odznaczały pod gładkim materiałem sukienki czy bluzki. Dużą ich zaletą w porównaniu do samonośnych staników jest to, że nie ma właściwie żadnego odczucia dyskomfortu podczas ich noszenia, wiele pań już po kilku minutach zapomina, że ma je na sobie.

Czy plaster nie będzie się odklejał i czy jest bezpieczny dla skóry?

W przypadku ByeBra jest pewność, że pozostanie na swoim miejscu przez 8 godzin. Producent zaleca ten czas jako maksymalny i to się sprawdza. Jeśli chodzi o produkty, które można znaleźć w polskich sklepach, na przykład naklejki Julimex – również z czystym sumieniem można je wypróbować.

Co do chińskich wynalazków, które królują na przykład na Aliexpress, zdania są podzielone. Przede wszystkim produkty te nie spełniają w większości norm europejskich i nie za bardzo wiadomo, z jakich materiałów powstały. Zachodzi ryzyko podrażnień piersi lub występowania reakcji alergicznych. Jednak ceny są na tyle zachęcające, że sporo kobiet podejmuje ryzyko.

Czy plaster jest dobrym substytutem biustonosza?

Na takie pytanie każda kobieta musi sobie odpowiedzieć sama. Wiele zależy od indywidualnych upodobań i wymagań. Z pewnością może zastąpić stanik posiadaczce niewielkiego biustu i kobiecie, której nie przeszkadza, że w czasie, powiedzmy tańca, piersi będą się kołysać. Jeśli jednak masz duży biust i niekoniecznie będziesz zadowolona z jego podskoków, raczej skorzystaj z klasycznego biustonosza.

Plastry ByeBra są pakowane po kilka i ich koszt jest spory, ponieważ oscyluje w okolicach 100 zł za 3 do 4 sztuk. Jest to już dość konkretny wydatek i niewiele pań chciałyby po spróbowaniu stwierdzić, że jednak nie trafiony, a do sukni należy dokupić coś innego. Samoprzylepne plastry Julimex są w dużo rozsądniejszej cenie ok. 14 zł za 2 pary. Może to właśnie od nich należałoby rozpocząć swoją przygodę z niewidzialnym biustonoszem. Ostatecznie można też sięgnąć po produkty oferowane przez chińskich dostawców, ale raczej jako „na próbę” niż do założenia na dłużej.

Staniki do sukienki bez pleców – podsumowanie

Jak łatwo zauważyć „niewidzialne/przylepne” staniki są raczej skierowane do kobiet z mniejszym biustem i do tych, które będą w stanie sobie z nimi poradzić. Wymagają pewnego doświadczenia i przyzwyczajenia się. Jednym słowem nie są uniwersalne i nie każda kobieta będzie mogła je zastosować. Co zrobić, jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować ograniczeń, które posiadają te nietypowe modele?

Jeśli wymarzyłaś sobie suknię na wyjątkową okazję z odkrytymi plecami, warto poszukać takiej, której integralną częścią jest gorset lub półgorset. Posiada wszyte miseczki i usztywnienie pod biustem. Jest to ograniczenie do jednej konkretnej sztuki w Twojej szafie, ale masz pewność, że będzie się prezentować idealnie i nie musisz kombinować oraz martwić się co się stanie za godzinę czy dwie od rozpoczęcia imprezy.

Letnie sukienki, bluzki bez pleców do noszenia na co dzień rzadko posiadają wsparcie dla biustu, choć i takie się zdarzają. Cóż, jeśli nie jesteś w stanie zaakceptować żadnej z opcji stanika do odzieży z odkrytymi plecami, może czas zaakceptować również fakt, że ten rodzaj stylizacji nie jest Ci pisany. Nie ma co się męczyć i przymuszać, raczej odpuść i skieruj swoje upodobania w inną stronę.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana