Stanik bez ramiączek na duży biust. Jak wybierać, gdzie kupować.

Posiadając większe lub duże piersi kobiety często rezygnują z noszenia strojów bez ramiączek. Hiszpanka, bluzka z bardzo dużym dekoltem czy sukienka z cieniutkimi ramiączkami odpada z powodu niemożliwości dobrania do nich odpowiedniego biustonosza.

Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Stanik bez ramiączek lub z odpinanymi ramiączkami o miseczce J bywa dostępny w sklepach, ale nie należy się nastawiać na zwykłe sieciówki z damską modą, lecz zwrócić do specjalistów. Miejsca, które zajmują się wyłącznie damską bielizną, będą tu zdecydowanie odpowiedniejsze.

Wybór biustonosza bez ramiączek do dużych piersi

Dobierając stanik bez ramiączek dla dużych piersi należy zwrócić uwage na:

  • obwód pod biustem,
  • fiszbiny,
  • usztywniana miseczka,
  • silikonowe paski,
  • odpinane ramiączka.

Obwód pod biustem

Przy wyborze stanika dla dużego biustu, który można nosić bez ramiączek, najważniejsza jest stabilizacja pełnych piersi. Ich ciężar, tak jak w każdym innym biustonoszu, nie jest podtrzymywany przez ramiączka, lecz opiera się na pasie okalającym tułów.

Dlatego obwód powinien być szerszy, a mostek (część łącząca miseczki) wysoki. Jest to najważniejszy element każdego biustonosza przeznaczonego dla pań o dużych piersiach i nie da się z niego zrezygnować, jeśli stanik ma być stabilny i zapewniać odpowiednie podtrzymanie.

Warto jeszcze dodać, że obwód należy wyjątkowo starannie dobrać. Musi dokładnie przylegać do ciała, nie sprawiać dyskomfortu podczas noszenia, ale nie wolno pozwolić by był luźny. Więcej na temat jak prawidłowo dobrać obwód pod biustem przeczytasz we wpisie: Jak dobrać rozmiar stanika.

Fiszbiny

W biustonoszu typu strapless (bardotka) bardzo ważną rolę dogrywają fiszbiny. To również element, z którego nie wolno rezygnować. Boczne zbiorą piesi i przesuną ku przodowi, dzięki czemu biust nabierze ładniejszego kształtu, fiszbiny okalające pierś stanowią dodatkowe podtrzymanie i wymodelowanie piersi.

Miseczka

Miseczka w bardotce dla większego biustu musi być usztywniana. Termicznie formowana pozwala na ładne ukształtowanie piersi i stanowi dodatkowy element podtrzymujący.

Umożliwia odsłonięcie górnej części biustu, dzięki czemu dekolt może być głębszy. Jest pozbawiona szwów, co sprawia, że może być założona pod obcisłą odzież wierzchnią i nie będzie się odznaczać.

Można spotkać biustonosz strapless z miseczkami usztywnianymi, ale nie formowanymi termiczne przeznaczony dla większych piersi.

Uszyte z 4 części i wsparte mocnymi fiszbinami oraz bardzo szerokim pasem pod biustem mogą spełniać swoje zadanie i nawet być wygodniejsze.

Jest to wybór dla pań, które nie potrafią się zmusić do usztywnianych termicznie miseczek i ceniących sobie komfort, ale z drugiej strony są w stanie zaakceptować pewnego rodzaju poczucie mniejszej stabilności.

Silikonowe paski

Element, dzięki któremu biustonosz „przykleja” się do ciała. Nie pozwalają mu na przesuwanie się, a co najważniejsze na opadanie podczas ruchu. O ile w bardotkach dla małych piersi można go lekceważyć, to przy większym biuście jest niezastąpiony.

Silikonowe taśmy są umieszczane na obwodzie biustonosza i im jest ich więcej tym lepiej, szczególnie przy większych rozmiarach. Co to oznacza, że może ich być więcej? W niektórych modelach jest pojedyncza taśma u góry i dołu obwodu, ale są też modele z podwójną taśmą. Takie należy wybierać przede wszystkim jeśli stanik ma mieć specjalne zastosowania na przykład do tańca.

Ramiączka

Biustonosze typu strapless mogą być pozbawione ramiączek całkowicie lub mieć ramiączka odpinane. Dla wygody i spełnienia ich podstawowego zadania nie ma to żadnego znaczenia.

Nad wyborem pomiędzy tymi dwoma modelami należy się jednak zastanowić z czysto praktycznych powodów.

Stanik bez ramiączek dla większych piersi nie będzie tani. To modele bardzo zaawansowane technologicznie i rzadko dostępne w zwykłych sieciówkach. Są wyposażone w wiele elementów specjalnych. Stąd koszty ich wyprodukowania (w każdym razie takich modeli, które spełnią swoje zadanie) nie mogą być niskie.

Jeśli wybierasz taki stanik na jeden raz, na specjalną okazję i raczej nie jesteś fanką „bezramiączkowców” – wybierz model z odpinanymi ramiączkami. Po ich dopięciu staje się stanikiem do wielu innych stylizacji i sprawdzi się nawet jako codzienny. Dodatkowe ramiączka pozwalają też na zastosowanie pewnego triku (raczej psychologicznego), który spowoduje większą pewność, że biustonosz się nie zsunie. Chcesz go poznać? Zerknij tutaj.

Kobiety zaznajomione z tym typem biustonoszy, pewne, że jest to bielizna dla nich, mogą wybrać model pozbawiony ramiączek. Mogą go włożyć do ubrania wymagającego braku ramiączek i do innej stylizacji.

Wygoda i poczucie bezpieczeństwa

Żadna z nas nie chciałaby nigdy zaliczyć wpadki związanej z opadającym biustonoszem. Również nieestetyczne będzie zachowawcze podciąganie i poprawianie biustonosza w czasie chodzenia, tańca czy po podniesieniu rąk do góry.

Jak się od tego ustrzec i jak sprawić, że będziesz miała większą pewność stabilności swojej bardotki?

Wybierz model bardotki od pewnego producenta

Jeśli zależy Ci na komforcie, nie tylko fizycznym związanym z dopasowaniem stanika do ciała i jego potrzeb, ale też psychicznym związanym z obawami co do spełnienia przez niego wszystkich wymagań, sięgnij po sprawdzone marki. Producenci skupieni na jednej grupie towarowej zwykle są większymi specjalistami i proponują lepszej jakości produkty. Może nieco droższe, ale kobiety hojniej wyposażone przez naturę zdają sobie sprawę, że biustonosz jest bardzo ważnym elementem ich stroju i nie wolno na nim oszczędzać.

Bardotkę wypróbuj w domu i przyzwyczaj się

Po raz pierwszy założona bardotka może wydawać się niewygodna. Sprawiać wrażenie, że zaraz spadnie lub przynajmniej opuści się. Warto poświęcić chwile w domowym zaciszu i pozwolić swojemu ciału i umysłowi na przystosowanie. Taki zabieg pozwoli na uniknięcie poprawiania stanika w towarzystwie.

Nie staraj się robić nic na siłę

Niektóre kobiety nie potrafią się zmusić do noszenia straplessów. Przyczyn może być wiele, ale zwykle sprowadzają się do natury psychicznej i do wygody. Nie da się ukryć, że bardotki nie należą do najwygodniejszego rodzaju damskiej bielizny. Jeśli nie umiesz się przekonać, lepiej zrezygnować zupełnie lub częściowo i zakładać tylko w wyjątkowych sytuacjach typu ślub, wesele, wyjątkowe wyjście. Nie warto się męczyć i spędzać w niej całego dnia, jeśli da się ją zastąpić innym rodzajem biustonosza.

Możesz być zainteresowana