Czy można przymierzyć stanik w sklepie

Wiele kobiet do przymierzania bielizny w sklepach ma ambiwalentny stosunek. Z jednej strony nie wyobrażam sobie zakupu produktu (który kosztuje, powiedzmy 150 zł) bez wcześniejszego upewnienia się, że będzie pasował. Z drugiej zaś strony nie jest łatwo wyobrazić sobie, że zakładam na gołe ciało produkt, który kilka chwil wcześniej przymierzała inna kobieta.

Pomyśl o tym tak: bluzkę, spodnie, sukienkę również zakładasz na gołe ciało. Co z tego, że masz na sobie stanik czy majtki. Reszta i tak jest goła. Stanik dotyka piersi, które z zasady uznawane są za miejsce intymne, ale nie może się im stać przecież nic gorszego niż twoim rękom, nogom, czy brzuchowi.

W taki sposób odpowiedź jest prosta.

Stanik należy w sklepie przymierzyć. Tylko czy w każdym sklepie jest to możliwe?

Nie bierzemy pod uwagę bazarów, bazarków, straganów, gdzie z założenia jest to wykluczone, ale sklepy, w których są przymierzalnie. I w każdym z nich jest to możliwe. Jeśli spotkałabym się z miejscem, w którym byłaby informacja w przymierzalni, że biustonosza nie można przymierzyć, po prostu zrezygnowałabym z zakupów.

Wszystkie znane sieciówki nie sprawiają swoim klientkom problemów z przymierzeniem biustonosza. Jak każdą inną rzecz bierzemy stanik do przymierzalni i wkładamy, żeby przekonać się, czy jest odpowiedni. Podobnie jest we wszystkich innych sklepach, które są wyposażone w przymierzalnie. Z pewnością zaś wszystkie specjalizujące się w bieliźnie punkty sprzedaży pozwolą Ci na przymiarkę wybranego modelu. To samo dotyczy oczywiście kupowania online, przy którym zupełnie nie należy się obawiać o przymiarkę, bo można zrobić to w domu, a nieodpowiedni produkt zawsze zwrócić pamiętając o zachowaniu metek i nieprzekraczalnego terminu ustalanego przez sprzedawcę, nie krótszego jednak niż 14 dni.

Chciałaś odpowiedzi, że w tym konkretnym sklepie jest to możliwe, a w tamtym nie? Jeśli tak, to prawdopodobnie się zawiodłaś na wpisie. Jednak mogę powiedzieć, co sama robię w przypadku niepewności. Zwyczajnie pytam ekspedientkę. Jeśli jesteś nieśmiała i brak Ci pewności, zrób to dyskretnie. Podejdź w momencie, gdy wokół nie będzie ludzi i spytaj, czy możesz przymierzyć biustonosz. Nic nie kosztuje, a będziesz wiedziała, że nie zrobisz nic niestosownego.

W tym momencie warto zrobić małe zastrzeżenie dla pań, które mają problem z założeniem na siebie biustonosza, który (bardzo możliwe) kilka chwil wcześniej miała na sobie inna kobieta i próbują przymierzać na bluzkę, koszulkę czy top. Takie mierzenie się nie sprawdza. Jeśli chcesz dobrać naprawdę dobrze pasujący stanik, musisz założyć go na gołe ciało.

Większy problem jest z kostiumem kąpielowym. W końcu to nie tylko stanik, ale również majtki lub dolna część kostiumu jednoczęściowego. Na szczęście większość producentów wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientek i wyposaża swoje produkty w ochronną, plastikową wkładkę umieszczoną w kroku.

Pozwala to na przymierzenie całego kostiumu bez obaw. Jeśli widzisz, że model, który wpadł Ci w oko, posiada coś takiego, bez obaw możesz udać się do przymierzalni. Jednak w odróżnieniu od biustonosza dolną część kostiumu kąpielowego pomimo zabezpieczenia warto założyć na swoją bieliznę. Nigdy nie wiadomo, jak przymierzała go klientka przed Tobą.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana