Jaki stanik do bardzo małego biustu. Bralette, half-cup, push up, opaska – co wyróżnia te 4 propozycje.

Jak dobrać stanik do małego biustu

Odpowiadając na takie pytanie, najpierw należy sobie powiedzieć, co to znaczy mały biust? Mały to bardzo nieprecyzyjne określenie i tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak kobieta postrzega sama siebie. Dla jednej miseczka C to mały biust, dla innej duży, a jeszcze inna stwierdzi, że jest średni.

Jednak wśród większości kobiet panuje przekonania, że mały biust to miseczki A i B i takim właśnie rozmiarem będziemy się w poniższych rozważaniach zajmować.

A zatem. Jaki dobrać stanik do małego biustu?

Przede wszystkim należy bliżej sprecyzować swoje potrzeby.

  • Czy poszukujesz biustonosza, który pozwoli na optyczne powiększenie, wyeksponowanie Twojego biustu?
  • Czy też jesteś zainteresowana modelem stanika, który będzie przede wszystkim, doskonale pasował do mniejszych piersi?

W przypadku pierwszej grupy tzn. staników, które zapewniają powiększenie, wyeksponowanie piersi należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa modele:

  • Hulf-cup
  • Push-up

Do modeli staników, które zostały zaprojektowane głównie z myślą o kobietach, które są posiadaczkami małego biustu:

  • Bralette
  • Bandeau

Dobierając stanik dla małych piersi, przede wszystkim należy podkreślić, że nie należy bagatelizować starannego podejścia do problemu. Właścicielki niewielkiego, kobiecego atrybutu mogą mieć z tego powodu wiele kompleksów, lubią podkreślić lub uwypuklić biust, dodać coś do swoich rozmiarów i z pewnością chciałyby się zawsze dobrze czuć w bieliźnie.

Należy także pamiętać, że wybranie modelu stanika to ta „mniejsza” połowa sukcesu. Odstające miseczki, spłaszczenie piersi lub opadające ramiączka to zmora właścicielek niedużych biustów. Z tego też powodu należy, przede wszystkim zadbać o prawidłowe dobranie stanika, dzięki temu możesz pozbyć się tych oraz sprawić, że nawet małe piersi będą wyglądać pięknie i kusząco.

Rodzaje staników, które pozwalają na wyeksponowanie mniejszych piersi.

Half-cup

Doskonały do dużych i szerokich dekoltów.

Pięknie unosi i zaokrągla biust. Nawet niewielki piersi mogą w nim wyglądać doskonale, ponieważ eksponuje biust.

Nie jest zabudowany, ale posiada usztywnione miseczki, dzięki czemu nawet mniej jędrne piersi będą dobrze się prezentować.

Przy zakupie tego modelu trzeba pamiętać o niezwykle starannym dobraniu stanika do swoich wymiarów. Najlepiej przymierzyć dwa, trzy i upewnić się, że biust nie zaczyna się „wymykać” spod stanika w czasie poruszania się.

Push up

Jeszcze niedawno najbardziej kojarzony z małymi piersiami, teraz zaczyna tracić na popularności wśród pań z małym biustem.

Jest jednak wciąż bardzo popularny przy opadających i mało jędrnych piersiach.

Posiada w miseczkach dodatkowe poduszeczki, które powiększają biust i jednocześnie podnoszą go.

Push up jest świetny przy dużych dekoltach, ale sprawdza się również do każdej stylizacji.

Przy jego zakupie ważne jest dobranie biustonosza do sylwetki, szczególnie w przypadku kobiet szczupłych i drobnych. Nawet niewielka przesada i zbyt duże optyczne powiększenie biustu może spowodować karykaturalny efekt. Dlatego należy zachować umiar i rozwagę przy wyborze modelu push up.

Biustonosze, które są przede wszystkim przeznaczone do noszenia przez posiadaczki mniejszego biustu.

Bralette

Model, na którego punkcie oszalał świat, a producenci prześcigają się w tworzeniu ciągle nowych fasonów, kolorów, wzorów.

Przeznaczony jest tylko dla najmniejszych piesi.

Składa się ze zwykłych trójkątów, nieusztywnianych i często wykonanych z samej koronki.

Jeśli masz kompleksy z powodu swojego małego biustu, to pomyśl o tym w ten sposób, gdybyś miała większy, ten model z pewnością musiałabyś sobie odpuścić. A szkoda.

Jest to model niezwykle kobiecy i przyciąga uwagę, szczególnie gdy da się go subtelnie wyeksponować.

Może być odrobinę widoczny spod prześwitującej bluzki, kawałek koronki można pozostawić na dekolcie, spod koszulki może być widoczne koronkowe ramiączko. Kuszące, eleganckie i niezwykle urocze.

Bandeau

Brzydko nazywany opaską, z którą tak naprawdę ma niewiele wspólnego.

Jest przeznaczony dla pań z małym biustem, które chcą włożyć bluzkę lub sukienkę z odkrytymi ramionami.

Nie posiada ramiączek, ale i tak podtrzymuje biust i nie deformuje go.

Dobre dopasowanie tego biustonosza polega przede wszystkim na tym, że nie będzie on spłaszczał piersi. Dość często jest uzupełniony o przedłużony stan w obwodzie, wygląda jak pół gorset. Może posiadać też ramiączka lub odpinane ramiączka.

Jaka jest jego największą zaleta? Otóż pięknie podkreśla ramiona, nadaje figurze dziewczęcy i zalotny charakter, doskonale sprawdza się w letnich, zwiewnych sukienkach.

Inne modele staników, które z powodzeniem mogą nosić posiadaczki małego biustu.

Racerback

Niekiedy może się mylić ze sportowymi modelami. A to za sprawą tylnej części tego rodzaju biustonosza.

Ma on bowiem ozdobne, często krzyżujące się lub wycięte z całości plecy.

Jest to dość odważny i wyrafinowany model, pod warunkiem, że zdecydujesz się skorzystać w pełni z tego, co oferuje.

Koronkowa, siateczkowa, zabudowana lub w inny, wymyślny sposób uszyta cześć znajdująca się na plecach pomoże stworzyć wspaniałą stylizację, zwracającą uwagę i przyciągającą wzrok. Jest to doskonały stanik do prześwitujących koszul, lekkich letnich bluzeczek lub sukienek. Może być też stosowany do ubrań z odkrytymi plecami.


Promocje i kody rabatowe

Sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe, dzięki którym możesz zaoszczędzić przy zakupie nowego stanika. Aktualną listę znajdziesz w tym wpisie: BIUSTONOSZ – KODY RABATOWE, PROMOCJE I WYPRZEDAŻE

Możesz być zainteresowana