Spanie w staniku. Jest szkodliwe czy ujędrnia piersi

Kobieta śpi w staniku

Spanie w staniku – mit, prawda, fanaberia?

Istnieje prawdopodobieństwo (choć niewielkie), natknięcia się w sklepie na model stanika przeznaczony do spania. Miękki, pozbawiony fiszbin, bezszwowy i uszyty z delikatnych materiałów. Taki rodzaj stanika jest odpowiedzią na pokutujące u niektórych kobiet przekonanie, że sypiając w staniku, utrzymają jędrność piersi przez dłuższy czas.

Jest to błąd i wielu naukowców dowiodło, że nie ma żadnego związku między krępowaniem piersi podczas snu i opóźnianiem ich opadnięcia.

Każda bielizna do spania, damska czy męska, powinna być przede wszystkim wygodna. Nie powinno się spać w niczym co powoduje uciskanie jakiejkolwiek części ciała. Piżama, koszula nocna to bielizna luźna, nieograniczająca ruchów, pozbawiona elementów które mogą przeszkadzać. Jak zatem do tego przyłożyć biustonosz, nawet najbardziej wygodny i bezszwowy?

Przekonanie o tym, że spanie w staniku przynosi jakiekolwiek pozytywne efekty jest mitem, ponieważ żaden biustonosz, noszony w dzień czy w nocy, nie ma nic wspólnego z zapobieganiem naturalnym procesom osłabiającym jego kondycję.

Każde piersi z biegiem lat będą mniej jędrne i zaczną opadać. Bez skalpela nic się na to nie poradzi. Grawitacja robi swoje, a stanik może jedynie wymodelować sylwetkę, nadać piersiom lepszy kształt w tym czasie, gdy jest założony, po jego zdjęciu następuje powrót do tego, co nieuniknione.

Skutki stosowania stanika jako bielizny nocnej mają negatywny w pływ na zdrowie i mogą prowadzić do wielu zburzeń. Ucisk pod biustem, uwierające ramiączka, ograniczają przepływ krwi i innych płynów w organizmie. Nawet najbardziej oddychające materiały zastosowane w modelu przeznaczonym na noc będą spowalniały usuwanie toksyn. Stanik zakładany na noc nie tylko nie wspomaga jędrności, ale również źle wpływa na wiele czynności wykonywanych przez nasz organizm w czasie snu.

Co zamiast stanika do spania?

Śpiąc w staniku nie zregenerujesz więzadeł Coopera, które odpowiadają za utrzymanie biustu w górze, nie wpłyniesz również na stan włókien kolagenowych. Do tego celu zdecydowanie lepsze jest stosowanie zbiegów higienicznych (zimne prysznice), odpowiednie dobranie kosmetyków nawilżających skórę piersi oraz ćwiczenia na mięśnie pach i okolic biustu. Są to wypróbowane i dobre sposoby spowalniające opadanie piersi.

Jedno odstępstwo – spanie w staniku podczas laktacji

Jedynym odejściem od tej zasady jest wkładanie stanika na noc podczas laktacji. Niektóre kobiety nie mogą spać, mając poczucie wylewania się mleka na bieliznę i pościel. Stanik z wkładką laktacyjną pomaga zachować higienę i niweluje dyskomfort. Jest to jedyne odstępstwo od zasady, że spanie w staniku nie jest dobrym pomysłem.

Możesz być zainteresowana