Staniki push-up bez ramiączek. Powiększenie piersi i odsłonięcie ramion w jednym modelu biustonosza.

Staniki push up bez ramiączek

Biustonosz push-up bez ramiączek, czyli połączenie:

  • modelu push up (podnoszącego, powiększającego),
  • bezramiączkowca (bardotka, strapless).

Taka kombinacja pozwala na uzyskanie niezwykle przydatnego i przyjaznego narzędzia dla kobiecych piersi, które:

  • pozwoli na wyeksponowanie, uniesienie biustu,
  • optycznie powiększy,
  • nada kształt,
  • można nosić do bardzo wymagających stylizacji.

Sukienka z odkrytymi ramionami, hiszpanka, bluzka z ramiączkami typu spaghetti każdej kobiecie kojarzy się z problemem doboru odpowiedniego biustonosza.

Nawet gdy jest dość modne pokazywanie ramiączek niektórych modeli staników, to jednak całkowicie odkrytych ramion niczym nie można zastąpić.

Dodajmy do tego problemy indywidualne typu: mało jędrne piersi, ciężkie i opadające, o kształcie pozostawiającym wiele do życzenia, niezbyt okazałe.

Idealną odpowiedzią na cały ten zestaw komplikacji jest stanik push-up typu strapless. Innymi słowy, podnosząca bardotka lub push-up bez ramiączek.

Dobrze dobrany stanik push-up bez ramiączek może uczynić cuda i stać się doskonałym narzędziem spełniającym wszystkie powyższe wymagania.

Jest to stanik, od którego wiele się wymaga. Z tego powodu kluczowe jest jego odpowiednie dobranie, co należy zrobić z dużą starannością. Przy wyborze biustonosza push-up bez ramiączek, należy zwrócić uwagę na:

  • obwód,
  • miseczkę i wkładki,
  • silikonowe paski na obwodzie,
  • fiszbiny,
  • ramiączka (nie zawsze zupełnie ich brak).

Obwód

Staniki typu push up zazwyczaj mają szerszy obwód. Jest to spowodowane większą jego rolą w podtrzymywaniu piersi, a ten model nie tylko musi je podtrzymać, ale również wypchnąć i powiększyć. Pas zawsze ma w tym temacie najwięcej do spełnienia, ale w innych biustonoszach przynajmniej ok. 20% jest przyjęte przez ramiączka. W push up bez ramiączek pas jest właściwie  jedynym elementem podtrzymującym ciężar piersi. Przy tego typu stanikach dla dużego biustu (mieczka F i więcej) zapięcie bywa na pięciorzędową haftkę. Już to świadczy o tym, że pas nie może być wąski.

Miseczka i wkładki

Jak w każdym push upie miseczka musi być usztywniana, zapewniać odpowiednie ułożenie piersi. Może być termicznie formowana, ale nie musi.

To ona odpowiada za „wypchnięcie” biustu do przodu i w zależności od tego, jak jest zbudowana, w środku będzie stwarzała możliwość ich powiększenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o budowie miseczek i rodzajach wkładek w push upie przeczytaj wpis: Biustonosz zbierający i podnoszący biust.

Silikonowe paski na obwodzie

Stanowią dodatkowy element zapewniający stabilizację stanika. Dzięki nim zyskujesz zabezpieczenie przed jego zsunięciem się w czasie ruchu. Stosowane powszechnie w biustonoszach dla większych piersi, ale przy mniejszych rozmiarach również coraz częściej spotykane. Jeśli decydujesz się na stanik do kreacji, w której zamierzasz tańczyć lub przewidujesz większą aktywność (bieg, energiczny marsz) wybieraj model z silikonowymi paskami umieszczonymi zarówno od góry, jak i od dołu obwodu.

Fiszbiny

Nieodłączny element każdego stanika z odpinanymi ramiączkami lub całkowicie ich pozbawionego. Szczególnie przy większych rozmiarach tego typu stanika są absolutnie konieczne. Przeczytaj także: Stanik bez ramiączek – duże rozmiary.

Ramiączka

Ich istnienie w staniku push up typu strapless nie wpływa na jego podstawową funkcjonalność. Jeśli w danym modelu, można je dołączać, to jedynie zdobywa on dodatkowe znaczenie jako bielizna codzienna.

Możesz być zainteresowana