Biustonosz zapinany z przodu, czy warto go mieć, a jeśli tak, to kiedy i dlaczego.

Biustonosz zapinany z przodu

Stanik, który posiada zapięcie z przodu jest ceniony przez wiele kobiet oraz niektórych mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ jest wygodny i łatwo daje się zapiąć (ułatwienie dla pań), pozwala też na szybkie i sprawne rozpięcie (ukłon w stronę panów). Właśnie dlatego to rozwiązanie jest często stosowanie w bieliźnie erotycznej.

Niezależnie od tego, kto będzie biustonosz zapinał i rozpinał, jego konstrukcja jest przede wszystkim praktyczna.

Stanik zapinany z przodu nie różni się niczym od swoich klasycznych braci, poza jednym, czyli umiejscowieniem zapięcia.

Taki stanik może mieć fiszbiny lub być ich pozbawiony. Może być bardotką lub balkonetką, plunge czy full-cup.

Są też braletki i modele push-up zapinane z przodu. Nie ma również znaczenia czy jest to biustonosz miękki, czy usztywniany. Każdy z nich może posiadać zapięcie z przodu.

Dlaczego, pomimo tego, że nie ma między nimi prawie żadnej różnicy, kobiety wybierają biustonosz zapinany od przodu? Odpowiedzi jest kilka:

Zapinany z przodu biustonosz dla karmiącej

Kiedyś, kobiety karmiące piersią sięgały po ten model, ponieważ był jedynym, który ułatwiał zadanie.

Nie trzeba było się rozbierać i wyginać, żeby szybko i sprawnie nakarmić maleństwo.

Teraz staników do karmienia jest wiele i nawet te, które posiadają zapięcie z tyłu, są wygodne i nie trzeba ich wcale rozpinać w celu uwolnienia sutka.

Jednak zapięcie z przodu powoduje, że nie ma konieczności kupowania specjalnego biustonosza do karmienia, a również zwykły z zapięciem z przodu może się sprawdzić.

Gdy ręce odmawiają posłuszeństwa

Biustonosz z zapięciem z przodu bywa zbawieniem, gdy ręce nie są tak sprawne, jakbyśmy sobie życzyły. Nie da się ukryć, że zapinanie i rozpinanie biustonosza na plecach wymaga wygimnastykowania, wprawy i posiadania dwóch sprawnych rąk. A po treningu nie zawsze tak jest. Chyba każda, uprawiająca sport kobieta wie, jak trudno bywa po intensywnym wysiłku, kiedy zmęczone ręce odmawiają posłuszeństwa. W tych momentach zapięcie z przodu przy staniku bywa wybawieniem. Właśnie dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom aktywnych kobiet, wiele biustonoszy sportowych jest wyposażona w ten rodzaj zapięcia.

Nie tylko intensywny trening może być przyczyną zmniejszonej sprawności rąk. Również kontuzje, urazy czy choroba powodują, że unoszenie rąk, wyginanie ich i prawie cyrkowe wyczyny, których wymaga zapięcia stanika z tyłu, są niemożliwe. Wtedy na ratunek przychodzi każdy, zwykły stanik z haftkami umieszczonymi między miseczkami.

Stanik do zadań specjalnych

Biustonosz na wieczorowe imprezy, do sukni z odkrytymi plecami lub do dużego dekoltu. Stanik wielofunkcyjny (multiway), którego pas pod biustem jest przedłużony i na plecach skrzyżowany, a następnie zapięty z przodu na brzuchu.

Dzięki temu zabiegowi zyskujemy odkryte plecy i nie ma konieczności sięgnięcia po stanik samonośny, co dla niektórych pań jest nie do przyjęcia.

Przy głębokim dekolcie, zapięcie z przodu w staniku typu plunge to również świetne i bardzo wygodne rozwiązanie, a w braletkach może być dodatkową ozdobą.

Na co zwracać uwagę przy zakupie biustonosza z zapięciem z przodu

Podczas zakupu biustonosza zapinanego z przodu należy kierować się dokładnie tym samym, jak przy zakupie każdego innego modelu. Możesz o tym przeczytać we wpisach: Jak dobrać rozmiar stanika i Jak dobrze dobrać biustonosz.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, aby stanik był dobrze dopasowany, a jego zapięcie nie drażniło delikatnej skóry między piersiami. Z jednej strony pas pod biustem musi być przylegający i dobrze opasywać klatkę piersiową, z drugiej nie wolno dopuścić by wrzynał się w ciało. To głównie pas daje piersiom wsparcie (nie ramiączka) i nie może być luźny, by spełniać swoją funkcję.

Dlatego zapięcie powinno być komfortowe i niezależnie od tego, czy jest na haftki, czy innego rodzaju, musi być podszyte delikatnym materiałem, który zapewni wygodę.

Pomimo wielu mitów, które czasem krążą wśród kobiet, zapięcie z przodu wcale nie jest bardziej narażone na rozpinanie się od umieszczonego na plecach. Jest tak samo bezpieczne, o czym świadczyć może fakt, że często stosowane jest w stanikach sportowych, które z założenia muszą stawić czoła większym wyzwaniom.

Możesz być zainteresowana